Ásgeir (Asgeir)

Ásgeir (Asgeir)

Trasa koncertowa Ásgeira przesunięta na marzec 2014!

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Golec uOrkiestra - Koncert Kolęd i Pastorałek - Bydgoszcz

Hala Łuczniczka, Bydgoszcz

21.01.2018

Enej - Koncert Kolęd

Wytwórnia, Łódź

21.01.2018

Uwaga!!

 

Zaplanowana w dniach 22-24 listopada polska trasa koncertowa Ásgeira z przyczyn niezależnych od organizatora została przesunięta na wiosnę przyszłego roku.

Zakupione bilety zachowują ważność.

Znamy już nowe terminy koncertów. Islandzki artysta z zespołem zagrają 26.03 w klubie Basen w Warszawie, 27.03 w poznańskim Spocie i 28.03 w Kinoteatrze Rialto w Katowicach.

Wszystkie zakupione bilety na koncerty zachowują ważność na nowe daty występów. Wejściówki można zwracać w punktach ich zakupu za okazaniem dowodu sprzedaży.

Możliwość zwrotu biletów istnieje jedynie do nowej daty imprezy.

W sprzedaży są już też - w niezmienionej cenie - bilety na wiosenne terminy. Za zaistniałe niedogodności przepraszamy.


Ceny biletów w przedsprzedaży/dniu imprezy:
    - 39 zł / 45 zł - Warszawa, 26.03.2014
    - 35 zł / 40 zł - Poznań, 27.03.2014
    - 35 zł / 40 zł - Katowice, 28.03.2014

Szczegóły wydarzenia

"Największy islandzki towar eksportowy od czasu Björk" - pisze o nim opiniotwórczy brytyjski magazyn Guardian. Ásgeir, bo o nim mowa, na Islandii ma status wielkiej gwiazdy, a jego debiutancki album pokrył się kilkukrotną platyną.
Debiutancką płytę Ásgeira zatytułowaną "Dýrð í dauðaþögn" ma w swoim domu co dziesiąty Islandczyk - gdyby przełożyć to na polskie realia, wyszedłby nakład 3.5 miliona egzemplarzy, o jakim rodzimi twórcy mogliby pomarzyć. Dodajmy do tego, że także trzy ostatnie single Ásgeira dotarły na szczyt islandzkich list przebojów a najnowszy "Leyndarmál" pozostawał na szczycie przez 6 tygodni. Artysta zdobył też cztery statuetki "Iceland Music Awards".
A przecież nie tworzy on mainstreamowego popu, lecz piękne liryczne piosenki, które nasuwać mogą skojarzenia z twórczością Bona Ivera, Jeffa Buckleya, Antony & the Johnsons. To niezwykły sukces jak na kogoś, kto urodził się w malutkiej wiosce Laugarbakk, zamieszkałej przez 40 osób.
Pamiętajmy jednak, że  to Islandia - kraj ludzi wrażliwych i utalentowanych!
22 letni dziś Ásgeir Trausti Einarsson wkrótce doczeka się także miedzynarodowego debiutu. Piosenki z krążka "Dýrð í dauðaþögn" a anglojęzycznych wersjach i pod tytułem "In The Silence" w październiku trafią do sklepów na całym świecie nakładem wytwórni One Little Indian (m.in. Sinead O'Connor). Autorem wszystkich tekstów na płycie jest 72-letni ojciec muzyka, a w nagrywaniu nowych wersji kompozycji Ásgeirowi pomagał ceniony amerykański singer-songwriter John Grant, miłośnik jego talentu, który od jakiegoś czasu jest rezydentem wyspy Gejzerów.
"Jego zmysł melodyczny, niesamowite harmonie, wyczucie rytmu i wirtuozerska gra na akustycznej gitarze przemówią do każdego, niezależnie od tego, w jakim języku Ásgeir zaśpiewa" - mówi Grant o swoim protegowanym.
Traustu promował swój materiał podczas koncertów z Grantem oraz na trasie z Of Monsters & Men.  Płyta "In The Silence" ukaże się także na polskim rynku, zaś w listopadzie będziemy mieli niezwykłą okazję by zobaczyć Islandczyka wraz z 5-osobowym zespołem na koncertach w Warszawie, Poznaniu i Katowicach.

"Dýrð í dauðaþögn"
https://www.youtube.com/watch?v=Ea0Hhtpm5G4

"Leyndarmál"
http://www.youtube.com/watch?v=HH6WQBsG8BI

darmowa EPka "The Toe Rag Acoustic Session" do ściągnięcia pod linkiem
http://asgeirtrausti.bandcamp.com/

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook