Fismoll

Fismoll

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Maryla Rodowicz Diva Tour 2017/2018 - Opole

Zmiana daty koncertu!

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, Opole

23.01.2018

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie

23.01.2018 - 28.01.2018

Ceny biletów (przedsprzedaż / w dniu imprezy):
    - 30zł / 40zł - ulgowy
    - 35zł / 45zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

Fismoll

W 2013 roku zaskoczył wszystkich niezwykle dojrzałym debiutanckim albumem "At Glade", dwa lata później młody singer-songwriter potwierdza swojąwyjątkowość drugą płytą "Box Of Feathers", która ukaże się 29 czerwca.Zwiastuje ją singiel pt. "Eager Boy" (premiera radiowa 15 czerwca). Klip doutworu zobaczymy tuż przed premierą płyty.

"Eager Boy" elektryzuje od pierwszych dźwięków i uderza ciepłym, odmiennym od modnej elektronikinaturalnym brzmieniem. W tej nastrojowej, pulsującej piosence znajduje pełne odbicie koncepcjaliryczna i brzmieniowa całej płyty. Piosenka rozwija się od łagodnego początku do potężnego finału,symbolizując delikatność i siłę, o których opowiada tekst.

"Przepłynę przez morze, lecz utonę w oczach.
Jestem piórem i kamieniem.
Jestem niecierpliwym chłopakiem i dojrzałym mężczyzną"

- to wątek pojawiający się na całej płycie, zarówno w muzyce, tekstach jak i oprawie graficznej.

Drugi album Fismolla to niezwykle intensywne emocjonalnie muzyczne dzieło wysokiej próby. Pełne odcieni i kontrastów, w którym splatają się ze sobą finezja i surowość, przestrzeń i dynamika, spokój i energia. Podobnie, jak na "At Glade", jest tu bogactwo melodii, oryginalne aranżacje i światowej klasy kompozycje. Głos artysty jest niezwykle pełny, a jego narracja pełna autorytetu i subtelności, na poziomie czołowych światowych singer-songwriterow. Za produkcją muzyczną albumu stoją Robert Amirian i Fismoll.


„Instrumentacje i kompozycje "Box Of Feathers" stawiają Fismolla obok artystów światowego formatu, z jeszcze nigdy nie leżących tak blisko Polski Stanów Zjednoczonych i Skandynawii. Połączenie muzyki ze słowami na tym albumie daje obraz młodego mężczyzny i dwóch stron jego natury - delikatności i romantyczności oraz siły i mądrości, symbolizowanych przez pióro i kamień. To pełna osobistych wątków historia odkrywania swojej siły, duchowości, poznawania własnej duszy, natury miłości i stawania się mężczyzną, w której pióro to symbol najważniejszych zdarzeń, osób i uczuć. Fismoll to rasowy, bezkompromisowy singer-songwriter o niezwykłej osobowości i talencie, poznanie słów jego piosenek jest niezbędne do zrozumienia zamysłu płyty i pełnego doświadczenia jej bogactwa. "Box Of Feathers" to płyta, która dotyka duszy i napełnia jasnością.”
Robert Amirian


Fismoll to młody 21-letni, lecz już niezwykle dojrzały polski singer-songwriter światowej klasy, o natychmiast rozpoznawalnym stylu i głosie. Doceniony na międzynarodowych festiwalach (m.in. The Great Escape, Eurosonic Noorderslag, Sziget, United Island, dwukrotnie na Open'er Festival). W ciągu dwóch lat od wydania debiutanckiej płyty „At Glade” zagrał ogromną ilość koncertów zarówno ze swoim znakomitym zespołem jak i solo, zyskując renomę świetnego wykonawcy o rzadko spotykanym klimacie koncertów. Prywatnie jest pogodnym, energicznym mężczyzną o niezwykłej empatii i przenikliwej inteligencji. Pasjonuje się ludźmi, aranżacją muzyczną, technologią nagraniową, podróżami, naturą, beletrystyką i techniką audiowizualną. Związany jest od początku swojej kariery z warszawską wytwórnią płytową NEXTPOP, w której rozmaitych produkcjach bierze aktywny udział również jako muzyk i realizator.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Organizator: klub studio

Facebook