Indios Bravos, Lorein

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 35 zł - w przedsprzedaży
    - 45 zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Indios Bravos - założona w 1997 roku polska grupa muzyczna grająca mieszankę rocka, reggae i bluesa. Założycielem i liderem zespołu jest założyciel i były członek grupy Hey gitarzysta Piotr Banach, wokalistą zaś Piotr Gutkowski - Gutek. W 1999 roku ukazała się pierwsza półoficjalna płyta zespołu - Part One (duża w tym zasługa Kuby Wojewódzkiego, który specjalnie na potrzeby wydania tej płyty założył firmę wydawniczą „Pałac Kultury”), jej nakład szybko został wyczerpany.
W 2004 roku ukazała się pierwsza w pełni oficjalna płyta zespołu - Mental Revolution, przyniosła ona takie przeboje jak piosenki Pom pom, Tak to tak czy Sign. Płyta ta, podobnie jak wydana w 2006 reedycja - Mental Revolution (extended version) ugruntowała pozycję Indios Bravos na polskiej scenie reggae.
W 2006 roku zespół wystąpił na Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. W roku 2007 grupa otrzymała "złotego bączka"  i wystąpił po raz kolejny na Przystanku Woodstock.
Następna płyta zespołu nosząca tytuł Peace! (początkowo album miał się nazywać Tu i Teraz) ukazała się w październiku 2007 roku. Singlami promującymi płytę były utwory Wolna wola oraz Mówię do Ciebie i siebie. Materiał zaprezentowany na nowej płycie nie mieści się w granicach klasycznego reggae, wyczuwalne są inspiracje płynące z innych gatunków muzyki.
13 marca 2009 roku ukazała się płyta zatytułowana Indios Bravos. 4 grudnia 2009 roku wydana została płyta On Stage na której można odnaleźć przekrój twórczości zespołu w wykonaniach koncertowych. Materiał został zarejestrowany w łódzkim klubie Dekompresja, 23 października 2009.

Obecnie zespół kończy pracę nad nowy albumem JATATA, którego premiera przewidziana jest na październik 2013 roku, a nowe utwory już dziś można usłyszeć na koncertach.

Obecny skład zespołu:
Piotr Banach - gitara
Piotr Gutkowski (Gutek) - śpiew
Krzysztof Sak - gitara
Rysiek Łabul - gitara basowa
Lech Grochala - instrumenty perkusyjne (od września 2007)

Dyskografia:
1999 - Part One
2004 - Mental Revolution
2006 - Mental Revolution (extended version)
2007 - Peace!
2007 - Indios Bravos Przystanek Woodstock 2006/2007 (DVD)
2009 - Indios Bravos
2009 - On Stage
2013 - JATATA


Grupa LoREiN powstała w 2009 roku. Członkowie zespołu to mieszkańcy Suchedniowa i Skarżyska-Kamiennej. Wiosną 2010 roku zespół nagrał pierwsze demo (4 piosenki) i zdobył kilka ogólnopolskich nagród: pierwsze miejsce na FAZA Festiwal 2010 w Katowicach, dwie pierwsze nagrody w plebiscycie Świętokrzyskich Nagród Muzycznych "Muzyczne Scyzoryki 2010" (debiut roku oraz najlepszy wykonawca pop). Jest również finalistą kilku innych festiwali, m. in.: Browar Rock Festiwal 2010 w Żywcu, Maj Music Festival 2010 w Katowicach, KrakRock 2010 w Krakowie oraz VII Przeglądu Kapel Studenckich w Krakowie. W tym samym roku grupa podpisała kontrakt fonograficzny z wytwórnią płytową SP Records, której nakładem 22 października 2012 ukazała się pierwsza płyta LoREiN pt. MoNoKoLoR. W muzyce zespołu można odnaleźć inspiracje indie rockiem (The Killers, Interpol, Kings of Leon, Arcade Fire, Kent). Piosenki LoREiN są przyjmowane bardzo entuzjastycznie, co powoduje, że zespół zdobywa coraz większą popularność ( obecność w Rockowej Setce 2012 oraz topliście Najlepsza Rockowa Dwudziestka Radia Eska ROCK).  Grali z happysad, Myslovitz, koncertowali z kultową czeską formacją Please The Trees, odwiedzili kluby w wielu miejscach w Polsce. Zagrali też na największym studenckim festiwalu muzycznym w kraju - Ursynalia 2011, Warsaw Student Festival. Dostali się na główną scenę poprzez koncertowe eliminacje a ostatecznie przez głosowanie internautów (zajęli pierwsze miejsce). Wystąpili na jednej scenie z grupami: Simple Plan (CAN), Young Guns (UK), Oedipus (USA). Pierwszy singiel promujący album nosi tytuł "Krótkowzroczność".
 
Skład zespołu:

Łukasz Lańczyk (Lanietz; śpiew, gitary, cymbałki),

Tomasz Dorobczyński (Tomek; perkusja),

Sebastian Szczepański (Jabber; gitara basowa, chórki),

Roland Langer (LaDY; gitary, mandolina, syntezator, harmonijka).

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Organizator: Galicja Productions

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook