Sokół i Marysia Starosta

Sokół i Marysia Starosta

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Farben Lehre Akustycznie

Klub Pod Palmą, Rzeszów

20.10.2017

Bal Spectacle De Paris - Paryż Nocą

Impreza odwołana!

Centrum Kultury, Łomża

20.10.2017

Ceny biletów:
    - 35zł

Szczegóły wydarzenia

SOKÓŁ i MARYSIA STAROSTA


29 października będziecie mieli ostatnią okazję zobaczyć w Bydgoszczy na żywo duet Sokół i Marysia Starosta! Po ponad 5 latach wspólnej działalności na scenie muzycznej artyści ogłosili, że pracują nad nowymi, solowymi albumami, które ukażą się w 2017. Do końca bieżącego roku duet zagra ostatnie wspólne koncerty. Czysta Brudna Prawda i Czarna Biała Magia zabrzmi już wkrótce na żywo w klubie Estrada stagebar. Nie zabraknie też klasyków znanych z WWO i TPWC, a za dekami pojawi się Dj Kebs. Do zobaczenia na miejscu!

On - Sokół to jeden z najbardziej rozpoznawalnych raperów w Polsce, autor wielu kultowych kawałków oraz współtwórca legendarnych formacji Zip Skład, WWO i TPWC. Ma w swoim dorobku 5 złotych i dwie platynowe płyty. Jego dorobek to żywa klasyka polskiej muzyki hip-hopowej. Sokół jest również założycielem i udziałowcem firmy fonograficznej Prosto Label oraz odzieżowej Prosto Wear.

Ona - Marysia Starosta to urodzona w 1981 roku w Warszawie wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Jest absolwentką szkoły muzycznej pierwszego i drugiego stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Po wieloletniej współpracy z czołowymi artystami polskiej sceny zadebiutowała w 2008 roku albumem Maryland.

Wojtek Sokół i Marysia Starosta to duet - zjawisko, które zdążyło już przedefiniować polski hip-hop i wprowadzić do niego nową jakość. Obie ich wspólne płyty, "Czysta brudna prawda" i "Czarna Biała Magia" pokryły się platyną; ich żywe, energetyczne koncerty gromadzą tłumy ludzi w bardzo szerokim przekroju wiekowym. Pozornie, i w teorii te dwa muzyczne światy - szorstkiego, brutalnego rapu i eterycznego, kobiecego popu do siebie nie przystają. W praktyce zdążyły już stworzyć nową jakość w polskiej muzyce - wysmakowany, wielogatunkowy hip-hop dla dorosłych, który nie boi się czerpać z elektroniki, rocka i dźwiękowych eksperymentów, nigdy przy tym nie tracąc swojego rapowego charakteru.

Marysia i Wojtek, w życiu prywatnym para, to duet doskonale uzupełniających się przeciwieństw, i taka też jest ich muzyka - depresyjna i dająca nadzieję, eksperymentalna i przebojowa, poetycka i wulgarna, ekspresyjna i melancholijna jednocześnie. Zawsze gdzieś pomiędzy czernią i bielą, Sokół i Marysia nigdy nie udzielają łatwych odpowiedzi i nie pozwalają się zaszufladkować. Wiadomo jedno - są zawsze szczerzy i do bólu prawdziwi.

Marysia i Wojtek koncertowali i współpracowali z czołówką polskiej sceny hip-hopowej (Hades, Włodi, DJ Kebs, DJ B). Obecnie koncertują razem ze Steezem, (ex-Hemp Gru, obecnie połowa duetu PR8BL3M i animator cyklu "Rap history Warsaw"). Na ich koncertach można usłyszeć zarówno materiał z ich obu wspólnych płyt, jak i klasyczne utwory z okresu całej kariery Wojtka (WWO, TPWC i inne).

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Estrada Stage Bar, Dworcowa 51, Bydgoszcz

Facebook