Jamal

Jamal

Koncert odwołany!

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Farben Lehre Akustycznie

Klub Pod Palmą, Rzeszów

20.10.2017

Bal Spectacle De Paris - Paryż Nocą

Impreza odwołana!

Centrum Kultury, Łomża

20.10.2017

Ceny biletów:
    - 45zł / 50zł - stojący (przedsprzedaż / w dniu imprezy)
    - 55zł - siedzący (balkon)

UWAGA:

Wydarzenie zostało odwołane!

Zakupione bilety można zwracać w miejscu ich nabycia za okazaniem dowodu zakupu.

Szczegóły wydarzenia

Jamal


29 października Jamal zagra we wrocławskim klubie Stary Klasztor! Trudno uwierzyć, ale historia czołowego zespołu polskiej sceny reggae i dancehall zaczęła się 17 lat temu. W tym czasie Jamal wydał serię znakomitych płyt i klipów, które przeszły do historii polskiej muzyki. Mało jest składów równie uwielbianych przez publiczność i łączących fanów ponad podziałami. Każdy koncert Jamala jest niesamowitym wydarzeniem, zarażającym pozytywną energią i wprawiającym w ekstazę.

Historia Jamala rozpoczęła się w 1999 roku, kiedy Tomasz „Miód” Mioduszewski i Łukasz Borowiecki zaczęli ze sobą współpracować, tworząc z początku głównie kawałki rapowe. W międzyczasie Miód założył specyficzną, kilkunastoosobową kapelę Le Illjah grającą muzykę z pogranicza reggae, ska, ragga, punk, a nawet hard core. Zespół intensywnie koncertował i zdobył spore uznanie, również poza rodzinnym Radomiem. Po czterech latach grupa rozpadła się i Miód powrócił do intensywnej pracy przy projekcie Jamal.

Pierwsze demo Borowieckiego i Mioda spotkało się z dużym zainteresowaniem wytwórni Pomaton EMI, która zaproponowała zespołowi kontrakt płytowy. W 2005 roku ukazał się debiutancki krążek Jamala „Rewolucje”, który okazał się wielkim sukcesem, głównie za sprawą singli „Policeman”, „Tubaka” czy „Kiedyś będzie nas więcej”. Na płycie znalazły się utwory reggae, raggamuffin, hip-hop, a nawet kawałki inspirowane jazzem. Pochodzący z tej płyty utwór „Warto to przetrwać” tak bardzo spodobał się brytyjskiej kapeli Mattafix, że umieścili go na własnej płycie „Rhythm & Hymns”, pisząc do utworu własny tekst po angielsku („Freeman”). Utwór „Policeman” oraz „Rewolucje” znalazły się na soundtracku do polskiej komedii romantycznej „Tylko mnie kochaj!”, przynosząc zespołowi jeszcze większą popularność, głównie wśród słuchaczy spoza środowiska reggae’owego i hip-hopowego.

Druga płyta „Urban Discotheque” z 2008 roku okazała się niemałym zaskoczeniem dla fanów. Na albumie pojawiły się bowiem nietypowe dla Jamala syntetyczne brzmienia, które idealnie skomponowały się z dźwiękami reggae i energicznym wokalem Mioda. Absolutnym przełomem okazał się trzeci album zespołu, zatytułowany „Miłość”. Utwory "Defto" i „Peron”, do których powstały zjawiskowe klipy, podbiły serca słuchaczy w całym kraju. Klip do „Defto” przez wielu uważany jest za najlepszy teledysk w historii polskiej muzyki.

Obecnie zespół pracuje nad swoją czwartą płytą, która ukaże się pod koniec 2016 roku. Tym bardziej warto wpaść do Starego Klasztoru i przekonać się, jak Jamal brzmi niemal w przededniu wydania swojego czwartego albumu!

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Klub Muzyczny Stary Klasztor, Purkyniego 1, Wrocław

Facebook