Proggnozy 16: Lebowski, Hellhaven

Proggnozy 16: Lebowski, Hellhaven

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Stare Dobre Małżeństwo

Wojewódzki Dom Kultury, Kielce

20.01.2018

Ceny biletów:
    - 20 zł - normalny
    - 15 zł - ulgowy

Szczegóły wydarzenia

HellHaven - zespół powstał w 2008 roku w podkrakowskich Myślenicach. Muzyka grupy, ewoluując na przestrzeni czasu, przybrała w chwili obecnej formę, którą można określić jako artrock z elementami rocka progresywnego oraz nutką melodyjnego metalu. Styl HellHaven charakteryzuje się przede wszystkim wszechobecnymi melodiami, współgrającymi z ekspresyjnym wokalem, na tle gęstych tekstur dźwiękowych. Po samodzielnym wydaniu debiutanckiej płyty "Art for Art's Sake", podpisaniu kontraktu z niemiecką wytwórnią Legacy-Records oraz wydaniu albumu długogrającego "Beyond The Frontier", aktywność grupy koncentruje się na działalności koncertowej, pracy nad nowymi kompozycjami i promocji własnej sztuki.  Płyta "Beyond The Frontier" została dostrzeżona oraz zaprezentowana na antenie wielu polskich i zagranicznych rozgłośni radiowych. Album został pozytywnie zrecenzowany na łamach takich muzycznych magazynów, jak Teraz Rock, Magazyn Gitarzysta, Estrada i Studio oraz licznych polskich i zagranicznych portali muzycznych. Głównym celem zespołu jest oddanie w ręce słuchaczy muzyki, którą formacja tworzy z ogromnej pasji i chęci stworzenia czegoś niebanalnego a zarazem intrygującego.

www.hellhaven.pl

Utwór promujący płytę "Beyond The Frontier"
Pełnometrażowy koncert "Beyond The Frontier Live"
facebook.com/hellhavenband
youtube.com/hellhavenrocks

 
LEBOWSKI

Lebowski jako kwintet - na koncertach już w kwietniu.

Pracujący właśnie nad nowym albumem Lebowski rozpoczyna serię koncertów w Polsce od kwietniowych występów w Poznaniu, na Proggnozach w Krakowie i w Katowicach. Mimo, iż data wydania płyty nie jest jeszcze znana, program występów zdominuje materiał premierowy. Z pewnością nie zabraknie znanego już szerszej publiczności - choćby z Listy Przebojów Trójki - utworu "Goodbye My Joy". Dodatkowym atutem tegorocznych koncertów Lebowskiego będzie gość specjalny - znakomity multiinstrumentalista, który wspomoże zespół w wielu utworach. Kim jest gość? Dowiecie się na koncertach - zapraszamy serdecznie!

Lebowski – zespół grający szeroko rozumianą ”muzykę progresywną”. Na debiutanckim albumie „Cinematic” z 2010r. usłyszeć można dźwięki z pogranicza art rocka, muzyki filmowej, eksperymentalnej i improwizowanej, zamknięte w spójnej całości, określonej charakterystycznym i rozpoznawalnym stylem zespołu.

„Cinematic” to muzyka do nieistniejącego filmu. Tematycznie śmiało można uznać ją za koncept album , dedykowany wielkim postaciom polskiego kina. Muzycznie – płyta bardzo spójna, gęsto usiana tworzącymi swoisty kolaż dynamicznymi tematami . Niczym obraz dobrego reżysera, Lebowski trzyma słuchacza w napięciu, zmieniając nastroje, grając na emocjach, niepokojąc. Rozbudowane i wielowątkowe kompozycje, pozwalają snuć opowieść zaskakującą i niebanalną. Całości dopełniają bogate instrumentarium i ciekawe aranżacje, co jednak nie przeszkadza muzyce stawać się chwilami ascetyczną, skromną i wyciszoną. Charakterystyczne dla „Cinematic” są wplecione w muzykę oryginalne kwestie pochodzące z klasycznych filmów kina polskiego i światowego.

Debiut Lebowskiego wywołał duże zainteresowanie zarówno w Polsce jak i za granicą. Pochlebne recenzje z blisko 30 krajów, tytuły “albumu tygodnia” w Polsce, Kanadzie, Finlandii i Brazylii, publikacje w czasopismach “Metal Hammer”, “Teraz Rock”, “LIZARD”, “Nocturne” (Serbia), “Inferno” (Finlandia) i wielu innych.

Siłą LEBOWSKIEGO są również koncerty oprawione efektownymi wizualizacjami, zarówno kameralne – w klubach i kinach, jak i na dużych scenach m.in. na International Rock Conspiracy w Berlinie, czy Ino Rock Festiwal u boku Brendana Perry z Dead Can Dance i Pain of Salvation.

Lebowski to:
Marcin Grzegorczyk – gitary
Marcin Łuczaj – syntezatory
Marek Żak – bas
Krzysztof Pakuła – perkusja

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook