Brave Festival: Brave Kids

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów (normalny / ulgowy):
    - 35zł / 30zł - Amfiteatr
    - 20zł / 15zł - Balkon

Szczegóły wydarzenia

Brave Festival "Griot"
- Brave Kids -


Brave Kids to projekt edukacyjny, podczas którego spotkają się dziecięce grupy artystyczne z całego świata. W toku wspólnych, kilkutygodniowych warsztatów artystycznych kierujących się zasadą "dzieci uczą dzieci", przygotują spektakle mieniące się różnorodnością kultur i tradycji reprezentowanych przez młodych artystów. Wiele grup pochodzi ze środowisk ubogich i wykluczonych, część uczestników to dzieci osierocone bądź dotknięte traumą konfliktów zbrojnych świata dorosłych, bądź też zagrożeń cywilizacyjnych.

Na plakatach szóstej już edycji Brave Kids widnieje szczera i niewinna twarz dziewczynki z rdzennego amazońskiego plemienia Kayapo, której historia koresponduje z ideą Brave – ochrony marginalizowanych kultur. Oczekujemy historii o kulturach wszystkich uczestników Brave Kids.

W tym roku w Brave Kids weźmie udział 120 dzieci z 20 grup artystycznych z 17 krajów świata, m.in. z Maroka, Ukrainy, Indii, Zimbabwe, Rosji, Angoli, Portugalii, Nepalu i Polski. Wspólnie z Wrocławiem, w projekt zaangażowało się pięć miast: Puszczykowo, Przemyśl, Wałbrzych, Warszawa i Zagórze Śląskie. Znaczącą częścią Brave Kids jest zaangażowanie lokalnej społeczności – przyjezdne dzieci mieszkają w domach polskich rodzin. Dla "Rodzin Brave Kids", ofiarowujących dzieciom gościnę, ale przede wszystkim ciepło domowego ogniska, to wyjątkowa okazja, by poczuć bliskość często zupełnie odmiennego świata, lekcja szczodrości, cierpliwości i niejednokrotnie przyjaźń na całe życie. Wielkim finałem Brave Kids jest wspólnie przygotowany spektakl, prezentowany podczas wieczoru otwierającego Brave Festival. Pod wodzą liderów artystycznych powstanie unikatowy pokaz łączący odmienne tradycje oraz umiejetności, którymi wymieniły się odważne dzieciaki.
Podczas tych wyjątkowych kilku tygodni ogarnie nas niezwykła odwaga, entuzjazm, empatia i otwartość.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook