Finał Olsztyńskich Warsztatów Gospel: Trzecia Godzina Dnia

Finał Olsztyńskich Warsztatów Gospel: Trzecia Godzina Dnia

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

TEDE Katowicki Klasyk

Mega Club, Katowice

19.01.2018

Stare Dobre Małżeństwo

Wojewódzki Dom Kultury, Kielce

20.01.2018

TGD to najbardziej znany i najdłużej działający pop-gospelowy chór chrześcijański w kraju. Każdy jego występ to energetyczne, muzyczne widowisko!
Ceny biletów:
    - 10 zł

Szczegóły wydarzenia

Niegdyś Trzecia Godzina Dnia, dziś TGD, to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce, wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. Grupa powstała w 1982 roku. Założycielem formacji i jej pierwszym dyrygentem był Janusz Sierla. Ekspresja chóru, towarzyszące mu instrumentarium i charakter wykonywanych utworów były wówczas czymś nowym, przełamującym polskie stereotypy dotyczące muzyki chrześcijańskiej.
Dziewięć albumów, trzy koncerty telewizyjne (TVP i Religia TV) i trzy radiowe (PR „Trójka”) – to tylko niektóre z dotychczasowych osiągnięć zespołu. Brał on bowiem udział w wielu festiwalach muzycznych, produkcjach płytowych i telewizyjnych, współpracując m.in. z Mietkiem Szcześniakiem, Grażyną Łobaszewską, Adamem Sztabą czy grupą De Mono.
Twórczość TGD zaliczana jest do nurtu pop-gospel. Nie jest jednak próbą kopiowania muzyki afroamerykańskiej, lecz wynikiem łączenia różnych inspiracji i poszukiwania własnego stylu. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzy dwudziestoosobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów. Repertuar zaś opiera się na kompozycjach dyrygenta Piotra Nazaruka. Każdy koncert TGD to wykwintna uczta dla duszy.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook