Madball

Madball

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 80zł - w przedsprzedaży
    - 85zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Madball


Amerykanie z Nowego Jorku ostatni raz w Poznaniu gościli w 95 roku. Musiało minąć ponad 20 lat, żeby wrócili do Pyrlandii. Z wielką przyjemnością agencja WiniaryBookings we współpracy z M.A.D. Tourbooking zaprasza na jedyny koncert MADBALL w Polsce, który odbędzie się 14 listopada w poznańskim klubie U BAZYLA.

MADBALL (Nuclear Blast Records) - U.S.A.

Madball to amerykańska grupa założona w 1988 roku, wykonująca muzykę z pogranicza hardcore'u i metalu. Zespół pochodzi z Nowego Jorku i jest jednym z czołowych reprezentantów tzw. stylu NYHC (New York Hard Core). Wokalista zespołu Madball, Freddy Cricien, jest przyrodnim bratem Rogera Mireta z legendarnego Agnostic Front. W pierwszym składzie grupy grali także - Roger Miret (wokalista Agnostic Front) na basie, Vinnie Stigma, również muzyk Agnostic Front - na gitarze oraz Will Shepler na perkusji. Pierwszym wydawnictwem formacji była EP'ka zatytułowana "Ball of Destruction (1989). Niedługo po tym Madball wzbogacił się drugiego gitarzystę - Matta Hendersona. W międzyczasie pojawił się kolejny minialbum - "Droppin' Many Suckers" wydany dzięki Wreckage Records. Rok później Roger Miret opuścił zespół i został zastąpiony przez basistę Hoya Roca - dobrego przyjaciela Freddy'ego Cricicena.

Zmianom personalnym towarzyszyła również zmiana wytwórni. Od 1994 roku zespołem zaopiekował się Roadrunner Records, dzięki któremu Madball wydał "Set it Off" (1994) oraz "Demonstrating My Style" (1996). Podkreślić należy że zespól regularnie koncertował, dzęki czemu zgromadził rzesze wiernych fanów poza Nowym Jorkiem. W 1995 roku wziął udział w stworzeniu dokumentu na temat nowojorskiej sceny hardcore'owej ("N.Y.H.C."), gdzie oprócz materiałów koncertowych możemy zobaczyć wywiady z Cricienem oraz z Miretem. W 1998 roku przyszła pora na kolejny album. Cricien, Henderson, Hoya i nowy perkusista John Lafatta nagrali "Look My Way". Dwa lata później pojawił się kolejny krążek - "Hold It Down".

W 2001 roku grupa na krótko zawiesiła działalności. Pod koniec 2002 roku Madball powrócił i zaczął koncertować w składzie: Crcien, Hoya, Mitts (były członek Skarhead) oraz Rigg Ross (ex-Hatebreed). Zespół postanowił również odwiedzić studio. W 2003 roku pojawiła się kompilacja "Best of Madball", rok póżniej EP'ka "NYHC EP", w 2005 - "Legacy", a dwa lata po tym album "Infiltrate The System". W 2009 roku Rigg Ross opuścił grupę i dołączył do składu Skarhead. W Madball zastąpił go Ben Dussault z Throwdown. W grudniu 2009 roku Freddy Cricien oficjalnie ogłosił, że grupa pracuje nad albumem, którego premierę planuje na 2010 rok. Madball podpisał kontrakt z Nuclear Blast na wydanie nowego krążka na terenie Europy oraz zaprosił do studia i na trasę koncertową Jaya Weinberga (syna Maxa Weinberba znanego z E Street Band). W tym samym roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Good Fight Music. W 2010 roku ukazała się płyta "Empire", a w 2012 - EP „Rebellion". Ostatni pełnogrający album zespołu to „Hardcore Lives” (2014).

„Down By Law” - https://www.youtube.com/watch?v=c8oS4K0Y2IE
„Pride” - https://www.youtube.com/watch?v=wqqwhbs7Qgw
„Doc Marten Stomp” - https://www.youtube.com/watch?v=b5RQhAPygXE

STREET CHAOS - Hardcore

Kapela pochodząca z Mazowsza. Zespół powstał w 2008 roku. Założycielami byli Jacek (obecny wokalista SCH) oraz Piguła (the Analogs). Już w 2009 roku SC wydał debiutancki materiał "Bez przebaczenia". Kolejne lata to roszady w składzie, przerwy, zastój. W 2013 po zmianach personalnych kapela zaczęła dużo koncertować. Ukazały się dwa nowe wydawnictwa vinylowe EP, split z The Analogs, a pod koniec 2014 - split z Białoruskim Fuck It All. Kilka utworów znalazło się też na innych składankach. Pod koniec 2015 zespół nagrał nowy album "Nie pytaj dlaczego" o cięższym niż do tej pory brzmieniu, który - w ustabilizowanym już składzie - zaczyna właśnie promować. Jest to solidna hardcore’owa luta. Od mocarnych, niskostrojonych zwolnień gdzie jedzie Slayerem, po melodyjne refreny i gangsta-uliczne chóry. A wszystko z brzękiem tłuczonych szyb i policyjnymi syrenami w tle. W bardzo dobrych polskich (!) tekstach odbicie brutalnej rzeczywistości – zarówno współczesnej jak i tej sprzed wielu, wielu lat. Fani Terror, Cruel Hand czy Ramallah znajdą tu coś dla siebie, choć bez dosłownych analogi.

Muzyka Street Chaos to nowoczesny hardcore, przepełniony oldskulowym duchem. Pełne pasji granie z niebanalnymi polskimi tekstami, gdzie słuchacze z każdego pokolenia znajdą na pewno coś dla siebie. To kapela która nie serwuje wesołych piosenek, bo realia nie zawsze są przyjemne.

Obecny skład zespołu:

  • ARTUR - gitara
  • BARTEK - gitara
  • DOMINO - bas
  • MIXER - perkusja
  • JACEK - wokal

http://www.streetchaos.pl/
https://www.facebook.com/streetchaos
https://streetchaos.bandcamp.com/

OLD FASHIONED - Hardcore

To bydgoska kapela, złożona z weteranów tamtejszej sceny hard core punk. Ich nazwa, oprócz oczywistych konotacji wiekowo-światopoglądowych stanowi nawiązanie do alkoholowego koktajlu o zwodniczym, słodko-gorzkim smaku i niespodziewanej mocy. Na scenie zadebiutowali w 2012. Brzmienie zespołu to połączenie wielu różnych fascynacji muzycznych z lat 80tych i 90tych XX wieku ale przede wszystkim własnych doświadczeń wyniesionych z gry w takich kapelach jak IN SPITE OF, SOLITARY, SCHIZMA, MATCHBOX czy 666 ANIOŁÓW (cover band Misfits tworzony przez członków zespołu). W odróżnieniu od wielu dinozaurów sceny nie odgrzewają starych klimatów, tylko od początku bezpardonowo atakują nowym, oryginalnym materiałem.

OLD FASHIONED ma za sobą kilkadziesiąt koncertów w całym kraju jak też dwa wydawnictwa płytowe: debiutancki CD „Lies About Life” (2013) i „Hatecontrol” (2016), oba nakładem Spook Records. Utwory zespołu pojawiły się również na kilku składankach w kraju i zagranicą.

Zespół tworzą:

Kondas – wokal, Laczo – bas, Krzyżak – gitara, Schizmaciek – gitara, wokal, PG - perkusja

https://www.facebook.com/oldfashionedhc/
https://youtu.be/IUMlTkJ0qBQ
https://www.youtube.com/watch?v=OWPqeuo5t5U

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Klub U Bazyla, ul. Nowrwida 18a, Poznań

Facebook