Akurat: XX-lecie zespołu

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Z okazji 20-lecia Akurat w Krakowie z zespołem zaśpiewają goście: Kuba Kawalec (Happysad), Paprodziad (Łąki Łan), Jacek Stęszewski (Koniec Świata). Rafał Karwot (Tabu)
Ceny biletów:
    - 35 zł - w przedsprzedaży
    - 45 zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

AKURAT to niepowtarzalne zjawisko na polskiej scenie. Zespół ceniony za świetny koncertowy show, ale także za inteligentne, dowcipne oraz zaangażowane teksty. AKURAT ma na koncie utwory zaliczane do czołówki polskich protest songów  np.: „Do prostego człowieka”, czy „Wiej-ska”, oraz  z drugiej strony - lekkie piosenki, „evergreeny” chętnie wykorzystywane przez wszelkie coverbandy grające na imprezach i weselach  jak np.: „Lubię Mówić z Tobą” czy „Hahahaczyk (Dyskoteka Gra)”.

Gdy w 2001 roku ukazał się debiut AKURAT – w Polsce nikt nie grał muzyki opartej na ska, rocku, reggae sięgając też do rytmiki disco.  Od płyty „Pomarańcza” rozpoczął się u nas renesans takich rytmów, który trwa aż po dziś dzień, kiedy program „Must Be the Music” wygrywa zespół Enej, otwarcie przyznający się do inspiracji AKURAT.
 
AKURAT jest też jednym z pierwszych zespołów, które zdobyły swoją pozycję bez wsparcia dużych mediów. Dzięki oddaniu fanów, którzy pocztą pantoflową lansowali AKURAT wśród swoich przyjaciół, zespół stał się popularny w całym kraju, a także w Czechach, gdzie regularnie pojawia się na największych festiwalach i w klubach.
 
Status gwiazdy sceny niezależnej AKURAT zdobył 3 krotnym występem na Przystanku Woodstock. Później był Jarocin, Fama, występy w 7 europejskich krajach oraz koncerty na żywo w Polskim Radio. To wszystko plus kolejne udane płyty: „Prowincja”, „Fantasmagorie”, „Optymistyka” i „Człowiek” sprawiły, że AKURAT ze swoim rockowym, energetycznym show, stał się obowiązkowym punktem programu większości Juwenaliów i częstym gościem Dni Miast.
W listopadzie 2012 ukazała się najnowsza płyta zespołu Akurat pod tytułem: Akurat Gra Kleyffa i Jedną Kelusa.
Akurat, zespół ceniony za inteligentne teksty, tym razem sięga do twórczości jednego ze swoich mistrzów – Jacka Kleyffa.  Akurat zagrał Kleyffa po swojemu. Piosenki – wcześniej często w ogóle niewydane oficjalnie, znane głównie z przegrywanych kaset – tu nowocześnie zaaranżowane i wyprodukowane, przywodzą na myśl obudzony wulkan.
Płyta zyskała uznanie wśród krytyków, a utwór „Przed snem – słoiczek Tiananmen” stał się radiowym i telewizyjnym hitem.
 
W 2015 roku AKURAT będzie świętował swoje 20 - lecie serią wyjątkowych koncertów.
 
dyskografia
2001 – Pomarańcza – Scena FM/Universal
2003 – Prowincja – AKWA/Rockers
2006 – Fantasmagorie – TC Music
2008 – Optymistyka – Mystic Productions
2010 – Człowiek – Mystic Production
2012 – Akurat Gra Kleyffa i Jedną Kelusa – Mystic Production
 
Piotr Wróbel (wokalista Akurat): „Kiedy pod koniec 1994 zagraliśmy w Bielsku-Białej pierwszy koncert, nie przypuszczaliśmy, że to początek naszej przygody życia. Chcieliśmy tylko grać, uzewnętrzniać swoje emocje przez muzykę i wreszcie pokazać komuś to, co stworzymy. Niedługo później pojawiły się wygrane na kolejnych przeglądach muzycznych, występy na Przystanku Woodstock, aż wreszcie pierwsza płyta – „Pomarańcza”, która pozwoliła wypłynąć nam na szersze wody.
XX lat minęło „jak jeden dzień”, a przez ten czas ponad 1000 koncertów w 9 krajach, 6 płyt, setki tysięcy przejechanych kilometrów, mnóstwo przygód i zawartych przyjaźni.
Porodziły się nam dzieci, przybyło nam zmarszczek. Pożegnaliśmy kolejne wożące nas busy, z Akurat odchodziły kolejne osoby i przychodziły nowe, gramy coraz lepsze (nie tylko my tak twierdzimy!) koncerty, teksty i muzykę piszemy chyba dojrzalsze, ale od młodzieńczych ideałów nie odeszliśmy zbyt daleko.
Cały czas podążamy swoją długą, krętą drogą, tworzymy kolejny, 7. album, a  z okazji Akuratowego XX-lecia  przygotowaliśmy kilka niespodzianek.
Po pierwsze: zagramy w styczniu 5 niecodziennych jubileuszowych koncertów z udziałem wyjątkowych gości, z którymi zetknęliśmy się nieraz przez te 20 lat, a którzy bliscy są naszym sercom.
Po drugie: w lutym pojawimy się z kilkoma koncertami urodzinowymi w Wielkiej Brytanii: w Leeds, Sheffield i Liverpoolu.
Po trzecie: mamy zamiar grać kolejne 20 lat :)
 
Pozdrawiamy!
Akurat”

www.akurat.pl
www.facebook.com/akurat

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Organizator: Galicja Productions

Facebook