Światowa Scena Jazzarium: Samuel Blaser Quartet "Spring Rain a Tribute to Jimmy Giuffre

Światowa Scena Jazzarium: Samuel Blaser Quartet "Spring Rain a Tribute to Jimmy Giuffre

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 50 zł

Szczegóły wydarzenia

Samuel Blaser Quartet
"Spring Rain a  Tribute to Jimmy Giuffre"

Samuel Blaser , szwajcarski puzonista znany z łączenia progresywnego postbopu z muzyką dawną, oddaje hołd zmarłemu, zawsze stymulującemu jazzowemu ekscentrykowi Jimmy’emu Giuffre.

Skład:
Samuel Blaser
Russ Lossing
Masatoshi Kamaguchi
Gerry Hemingway

Samuel Blaser – kompozytor i puzonista jazzowy. W czasach, gdy więcej muzyków niż kiedykolwiek wcześniej próbuje być usłyszanych, rzadkie brylanty takie jak puzonista Samuel Blaser - paradoksalnie - lśnią szczególnie jasno. Urodzony i wychowany w La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii, zanim przeprowadził się do Berlina, gdzie mieszka obecnie, przez dłuższy czas mieszkał w Nowym Jorku. Dojrzewając w niezwykłym tempie - z solidnego, dwudziestokilkuletniego młokosa stał się po trzydziestce, innowacyjnym wykonawcą i nieustannie poszukującym kompozytorem oraz liderem grupy. Miał już okazje pracować ze szwajcarską legendą perkusji Pierrem Favre, pianistą Halem Galperem, perkusistą Johnem Hollenbeckiem, saksofonistą Michaelem Blake’m i klarnecistą Françoisem Houlem. Współpracował też z nagrodzonym Grammy producentem Robertem Sadinem.

Jednak dopiero jako lider grupy, Blaser pokazał się od najmocniejszej strony, zaczynając z 7th Heaven (Between the Lines, 2007) i kontynuując do niedawnego As the Sea (Hatology, 2012), jego drugiego albumu z gitarzystą Marcem Ducretem, basistą Bänzem Oesterem i perkusistą Geraldem Cleaverem. W kolejnym roku Blaser koncertował z dwoma innymi triami: pierwszym, gdzie obok Ducreta wystąpił duński perkusista Peter Brunn, i drugim - z francuskim pianistą Benoit Delbecqiem i amerykańskim perkusistą Gerrym Hemingwayem. Występował także z muzykami, z którymi wcześniej nagrał płytę Consort in Motion (Kind of Blue, 2011): pianistą Russem Lossingiem, belgijskim saksofonistą i klarnecistą Joachimem Badenhorstem, basistą Drewem Gresseem oraz Hemingwayem, który zastąpił zmarłego Paula Motiana z oryginalnego składu. Blaser czas dzieli pomiędzy nagrania i trasy koncertowe ze swoim zespołem i współpracę z innymi muzykami; jego kariera rozwija się bardzo intensywnie i nie zanosi się aby miała zwolnić.

„W świecie trendów i strategii marketingowych, czymś wspaniałym jest spotkać muzyka oddanego fantazji i spontanicznym interakcjom, poruszającego się po ścieżkach mniej uczęszczanych lub tam, gdzie żadne ścieżki jeszcze nie istnieją. Z pewnością jest to jedyny hołd oddany Jimmy’emu Giuffre na puzonie – tyleż piękny co zaskakujący. Samuel nagradza inteligencję i skupienie słuchacza. Jakość jego muzycznej wyobraźni, wirtuozeria… niezwykłość. Jego koledzy w tej podróży splatają pomysły w subtelnej formie figlarnej konwersacji. Wspaniałe.” Robert Sadin

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook