Grupa MoCarta - Jubileusz 20 lecia - Dzieła wybrane z XX lat

Grupa MoCarta - Jubileusz 20 lecia - Dzieła wybrane z XX lat

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Grupa MoCarta

15.02.2018 - 22.04.2018

Ceny biletów:
    - 60zł

Szczegóły wydarzenia

Grupa MoCarta


Jak podaje Dom Aukcyjny Sotheby's, największą wartość mają dziś skrzypce wybudowane w XVIII wieku przez Antonio Stradivariego. Wiele lat nabierały szlachetnego brzmienia. Upływ czasu sprawił, że dziś są doskonałe. Czy muzycy Grupy MoCarta, podobnie jak legendarne instrumenty, z wiekiem stają się coraz lepsi? Proponujemy to sprawdzić podczas występu na trasie koncertowej zorganizowanej z okazji dwudziestych urodzin zespołu w Grodzisku Mazowieckim!

21 marca 2015 roku Grupa MoCarta obchodziła dwudzieste urodziny. Z tej okazji w Teatrze Polskim w Warszawie odbył się uroczysty koncert jubileuszowy kwartetu i jego przyjaciół. Mimo że ani Prezydent, ani Minister Kultury nie przyznali członkom Grupy MoCarta okolicznościowych odznaczeń, wydarzenie to odbiło się szerokim echem i wzbudziło życzliwe zainteresowanie publiczności w całej Polsce. Grupa MoCarta w związku z tym przygotowała program jubileuszowy pod tytułem „Dzieła wybrane z dwudziestu lat" i wyruszyła w trasę koncertową świętować swoje okrągłe urodziny, ponieważ zawsze wychodzi naprzeciw oczekiwaniom widzów.

http://www.youtube.com/watch?v=zAGzPUJ-6wc

Podczas koncertu będzie można m.in. zobaczyć nagrania archiwalne z pierwszego występu kwartetu oraz najważniejsze i najlepsze utwory zespołu. Muzycy opowiedzą kilka anegdot ze swojego artystycznego życia oraz zaprezentują kilka najnowszych utworów. Dzięki najnowocześniejszym zdobyczom techniki swój wirtualny udział potwierdzili: Piotr Bałtroczyk, Zbigniew Wodecki, Zbigniew Zamachowski, Artur Andrus oraz GrupoMoCarciątka.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook