Jarek Wist - Swinging with Sinatra

Jarek Wist - Swinging with Sinatra

Koncert odwołany!

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Bednarek - premierowa trasa albumu "Talizman" - Poznań

Klub Muzyczny B17, Poznań

19.01.2018

Grzegorz Turnau - L-Live - Koncert urodziNOWY - Kraków

ICE Kraków Congress Centre, Kraków

19.01.2018

Ceny biletów:
    - 40zł - parter
    - 60zł - VIP balkon (+ plakat)
    - 80zł - VIP balkon (+ płyta CD)

Plakaty i płyty wydawane są na miejscu w klubie.

Uwaga!!

 

Impreza została odwołana.

Zakupione bilety zachowują swoją ważność (Niebawem poznamy nową datę koncertu).

Zakupione bilety można zwracać w miejscu ich nabycia za okazaniem dowodu zakupu.

Szczegóły wydarzenia

Jarek Wist - Swinging with Sinatra

Serdecznie zapraszamy do  krakowskiego Centrum Kultury Rotunda, w pierwszą sobotę lutego [7.02.2015], o godz. 20, na pełen klasy koncert składający się z najbardziej znanych i lubianych szlagierów Franka Sinatry, w charyzmatycznych interpretacjach Jarka Wista.

Wokalista w towarzystwie wybitnych muzyków jazzowych [Piotra Wrombla, Wojciecha Pulcyna, Roberta Murakowskiego, Krzysztofa Szmańdy, Konrada Zemlera] od dawna koncertuje z repertuarem swingowym, będącym kontynuacją dużego projektu Swinging with Sinatra, w którym Jarek, jako pomysłodawca idei, interpretuje piosenki Franka Sinatry w otoczeniu Big Bandu dyrygowanego przez Krzysztofa Herdzina. To jeden z obecnie najlepiej rozgrywanych projektów muzycznych w Polsce.

Pierwszy duży koncert odbył się w Filharmonii Bałtyckiej cztery lata temu – w lutym 2011. Koncerty w kolejnych latach to pasmo sukcesów Wista z repertuarem Sinatry – z Big Bandem Krzysztofa Herdzina, a także w składach kameralnych – wystąpił w największych filharmoniach i teatrach muzycznych w całym kraju (w tym m.in. w. Warszawie, Bydgoszczy, Wrocławiu, Łodzi, Lublinie, Poznaniu, Inowrocławiu) a także podczas licznych festiwali muzycznych. Artyści wspólnie z telewizją TVP Kultura otworzyli jesienną ramówkę stacji podczas koncertu w Teatrze Muzycznym Roma. Wydali również w lutym 2013 płytę będącą zapisem live w Inowrocławiu – krążek przez pół roku nie spadał z bestsellerowych list salonów Empik. Tymczasem w sierpniu 2014 udało się pobić rekord wielkości audytorium – podczas koncertu w Geyer Music Factory koncert Jarka i Big Bandu Krzysztofa Herdzina zgromadził publiczność liczącą ponad 1200 słuchaczy. Obecnie projekt Swinging with Sinatra grany jest w wersji symfonicznej, gdzie Jarkowi oprócz bandu jazzowego towarzyszy również orkiestra smyczkowa, autorem aranżacji do tej wersji projektu jest Piotr Wrombel.

Band grający z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej oraz wyjątkowość wokalu Jarka Wista doskonale oddają świeże interpretacje szlagierów Sinatry, uwydatniając zarówno porywającą siłę swingu – jak np. podczas koncertu na prestiżowym festiwalu jazzowym Złota Tarka w Iławie, jak i intymność i szczególną emocjonalność – doskonały występ podczas 56. edycji Zaduszek Jazzowych w Siedlcach organizowanych corocznie w listopadzie. Jarek Wist i jego zespół zawsze podbijają audytorium swoimi wykonaniami – publiczność kocha takie utwory, jak I’ve Got You Under My Skin, Night and Day, My Funny Valetine, New York, New York oraz najbardziej porywające My Way, które wyraziście odsłania niezwykły głos Jarka Wista. Sezon koncertowy 2014/2015 jest bardzo owocny dla projektu Swinging with Sinatra, obejmuje w występy w filharmoniach i salach koncertowych m.in. w Rzeszowie, Radomiu, Koszalinie, Elblągu, Gdańsku, Łomży, Płocku i obecnie – w Krakowie.

Zapraszamy Państwa na koncert, który dzięki charyzmatycznej barwie głosu Jarka Wista i jego ciekawym interpretacjom wokalnym, a także dzięki jednocześnie klasycznym i nowatorskim aranżacjom, jest bardzo wyrafinowanym przedstawieniem – spotkaniem z muzyką na najwyższym poziomie, a także z magią, która płynęła z piosenek Franka Sinatry.

Jarek Wist to artysta, którego wokal i osobowość sceniczna przekonują każdego. W swoim dorobku ma wielokrotnie nagradzane single, takie jak cover Fresh zespołu Kool And The Gang – wydanego na krążku Pozytywne wibracje vol.8, czy Między Słowami i Zawsze wracaj, z którymi wystąpił na sopockiej scenie Festiwalu Top Trendy i Fryderykach, gdzie uhonorowany został tytułem nadzieja i odkrycie roku. Jest autorem tekstów na swojej pierwszej solowej płycie - Jest zapisane - nagranej we współpracy z producentem Robertem Amirianem i czołowymi muzykami polskiej sceny. Wszystkie z wydanych dotychczas singli (Ciao, Nieważne co powiesz, Jest zapisane) cieszą się ogromną popularnością słuchaczy, wygrywając plebiscyty w wielu rozgłośniach radiowych. Obecnie koncertuje po Polsce – z własnym materiałem, z projektem Swinging with Sinatra w wersji bigbandowej, kameralnej i symfonicznej oraz jako wokalista Bandu Zygmunta Kukli. Pracuje również nad kolejną płytą, która pojawi się na rynku wiosną 2015.

Więcej informacji na:
https://www.facebook.com/JarekWist?fref=photo
http://www.jarekwist.pl/
https://www.youtube.com/watch?v=OuTAMpr-Tlw

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook