Dave Matthews Band

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Bednarek - premierowa trasa albumu "Talizman" - Poznań

Klub Muzyczny B17, Poznań

19.01.2018

Grzegorz Turnau - L-Live - Koncert urodziNOWY - Kraków

ICE Kraków Congress Centre, Kraków

19.01.2018

Ceny biletów:
  - 390zł - Front Floor
  - 249zł - Rear Floor
  - 210zł - Poziom 4
  - 699zł - Premium VIP
  - 355zł, 265zł - Sektory

Premium VIP:

 

 • Bilet na koncert
 • Bary, serwujące drinki na Państwa życzenie
 • Bary z winem
 • Alkoholowe cocktaile
 • Poczęstunek w formie szwedzkiego bufetu. Bufet zawierać będzie wybór starterów typu "finger food", ciepłych jak i zimnych przekąsek, bar sałatkowy, desery
 • Bary piwne
 • Napoje bezalkoholowe, kawa i herbata


Osoby zainteresowane zakupem biletów dla osoby niepełnosprawnej poruszającej się na wózku prosimy o kontakt pod adresem: biuro@imprezyprestige.com

Szczegóły wydarzenia

Dave Matthews Band w Polsce!
Bilety z niespodzianką

 
To będzie bez wątpienia jedno z muzycznych wydarzeń tego roku. Amerykańska grupa Dave Matthews Band przyjedzie do Polski! Koncert odbędzie się 28 października w położonej na pograniczu Gdańska i Sopotu hali ERGO ARENA. Organizatorem wydarzenia będą: agencja Prestige MJM oraz operator hali ERGO ARENA.
 
Dave Matthews Band na światowej scenie muzycznej funkcjonuje od 1991 roku. Grupa  została założona przez urodzonego w RPA Dave`a Matthewsa. W ciągu dekady zrobiła prawdziwą furorę. Z małego zespołu koncertującego głównie w salach klubowych, stała się gigantem, który sprzedaje swoje płyty w milionach egzemplarzy i występuje dla tysięcy fanów. Muzyka amerykańskiej formacji to perfecyjne połączenie jazzu, folku, funku oraz popu.
 
To jedyny obok U2 zespół, którego cztery kolejne albumy dotarły do pierwszego miejsca list przebojów. Dla fanów Dave Matthews Band to legenda. Ogromną popularnością cieszą się zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, ale w Europie także nie brakuje ich gorliwych wyznawców.
 
- Wielka gwiazda w USA? Powiedziałbym, że ogromna! - podkreśla znany dziennikarz muzyczny Roman Rogowiecki. - W Polsce mają fanów zorientowanych muzycznie. To ludzie wrażliwi na bardzo dobre granie. Zespół ma znakomite aranżacje i wspaniałego wokalistę. To najwyższy muzyczny poziom, ale niestety rzadko spotykany w audycjach radiowych. Są lubiani przez wielu dziennikarzy, ale nie aż tak bardzo znani w Europie. Mają jednak z pewnością grono wielbicieli, którzy mogą wypełnić dużą halę – dodaje Rogowiecki.
 
Dave Matthews Band to także doskonała maszyna koncertowa. Bilety na występy na żywo amerykańskiej grupy zwykle rozchodzą się w mgnieniu oka. Według znanego amerykańskiego magazynu Pollstar, w 2013 roku muzycy zagrali łącznie 55 koncertów, a średnia widownia na każdym z nich wyniosła 19 072 osoby! Podczas trasy promującej album"Big Whiskey and the GrooGrux King" z 2009 roku w ciągu 12 miesięcy zespół wystąpił 68 razy, a każdy z koncertów gwarantował ponad milion dolarów przychodu.
 
- Ich jedyny minus polega na tym, że nie starają się za bardzo o względy Europejczyków. Są tak wielką gwiazdą w USA, że nie chce im się, albo nie widzą sensu podróżowania w inne miejsca. W Stanach Zjednoczonych bez problemu zapełniają przecież stadiony. Tym bardziej trzeba więc docenić fakt, że w końcu do nas przyjeżdżają – zauważa Roman Rogowiecki.
 
- To dla nas powód do satysfakcji, że po raz kolejny udaje się nam zaprosić do Polski wykonawcę, który wydawało się, że do naszego kraju nigdy nie trafi – dodaje Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM.
 
- Mam wielką satysfakcję, że wspólnie z agencją Prestige MJM udało nam się zakontraktować występ Dave Matthews Band.  Amerykanie długo kazali czekać polskiej publiczności na koncert, w Europie po raz ostatni wystąpili pięć lat temu. Będzie to na pewno wyjątkowy koncert – podkreśla Magdalena Sekuła prezes  spółki Hala Gdańsk-Sopot, operatora ERGO ARENY
 
Największe uznanie Dave Matthews Band przyniósł album "Before These Crowded Streets" z 1998 roku. Płyta zadebiutowała na pierwszym miejscu listy Billboard, a później uzyskała status sześciokrotnej platyny. Jak na razie Amerykanie sprzedali łącznie prawie 40 milionów egzemplarzy swoich albumów na całym świecie. Poza tym byli aż 12 razy nominowani do nagrody Grammy, otrzymali 3 nominacje do American Music Awards i 6 do MTV Music Video Awards. Grupa zdobywała także 5 razy VH1 Awards.
 
Grupa słynie także z bliskich relacji ze swoimi fanami, których traktuje w szczególny sposób. Wystarczy powiedzieć, że Dave Matthews Band – w przeciwieństwie do większości artystów funkconujących w branży muzycznej - pozwala na nagrywanie swoich występów na żywo i ich udostępnianie w internecie.
 
Koncert Dave Matthews Band odbędzie się 28 października w położonej na pograniczu Gdańska i Sopotu hali ERGO ARENA. 
Warto również podkreślić, że na wszystkich fanów zespołu, którzy zdecydują się na zakup biletu, czeka duża niespodzianka! Każdy z nich będzie mógł pobrać pięć wyjątkowych utworów live w wykonaniu amerykańskiej grupy.

Link do pobrania biletu i QR code znajduje się na biletach.

Dave Matthews Band – koncertowy niezbędnik
Poniżej zbiór najbardziej istotnych informacji praktyczno – organizacyjnych związanych z koncertem zespołu Dave Matthews Band w hali  ERGO ARENA w dniu 28 października 2015 roku.

Otwarcie bram
Otwarcie bram hali ERGO ARENA nastąpi w dniu koncertu o godzinie 17:45. Czynne będą wszystkie wejścia funkcjonujące przy każdej imprezie organizowanej w hali. Początek koncertu został zaplanowany na godzinę 19:30.

Parkingi przy hali
Przy hali znajduje się ogólnodostępny parking, mieszczący 700 aut i 15 autokarów.
Wjazd na parking kosztuje 20 zł dla samochodów osobowych, 50 zł dla autobusów. Bilety na parking można zakupić w przedsprzedaży, gwarantuje to miejsce na parkingu, oraz niższą cenę (18zł). Bilety na parking są do nabycia w kasie nr 3 ERGO ARENY. Przedsprzedaż kończy się 24 h przed rozpoczęciem imprezy.

Dojazd
Do hali ERGO ARENA można dojechać Szybką Koleją Miejską (SKM), tramwajem, jak i autobusem (ZTM i ZKM). Szczegółową rozpiskę można znaleźć na stronie www.ztm.gda.pl  oraz www.skm.pkp.pl

Gdzie można zakupić bilety do dnia 28 października?
Bilety na to wydarzenie można nabywać za pośrednictwem strony Ticketpro.pl oraz w salonach EMPIK na terenie całego kraju.

Zakup biletów w dniu koncertu
Będzie możliwość zakupienia biletu w dniu koncertu w wyznaczonym punkcie. Punkt sprzedaży wejściówek będzie czynny przy wejściu A1 od godziny 10:00. Będą też czynne kasy numer 2 i 3, które na co dzień obsługuje ERGO ARENA. Ponadto bilety będzie można kupować w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

Osoby niepełnosprawne
Dla osób niepełnosprawnych zostały przygotowane sektory: 318 i 324.

Osoby niepełnoletnie
Osoby poniżej 16 roku życia mają prawo uczestniczyć w koncercie tylko pod opieką rodziców lub pełnoletnich opiekunów. Jeśli chcą samodzielnie uczestniczyć w koncercie muszą posiadać przy sobie podpisaną przez rodziców lub opiekunów zgodę, która będzie zawierała kontaktowy numer telefonu.

Gastronomia na koncercie

W hali będą znajdować się  punkty gastronomiczne. Pub oraz food-curt na kondygnacji pierwszej oraz punkty mobilne na trzeciej kondygnacji. Będzie można w nich zakupić m.in.: napoje gazowane, niegazowane, ciepłe przekąski, hot dogi, zapiekanki, popcorn, orzeszki oraz słodycze.

Palenie papierosów na koncercie

Palenie papierosów będzie możliwe tylko w specjalnych strefach przy wejściach: D3, B3 oraz w pobliżu restauracji CLASSIC. Zostaną one zlokalizowane na zewnątrz obiektu. Poza tymi obszarami palenie papierosów na terenie imprezy będzie zabronione.

Czego nie można wnosić na koncert?

Na teren imprezy nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych (w tym również napojów), kamer, aparatów fotograficznych z odłączanym obiektywem, wskaźników laserowych, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, długich łańcuchów przy portfelach, banerów oraz innych przedmiotów, które w ocenie organizatora mogą powodować zagrożenie.

Aparaty fotograficzne (rejestracja koncertu)

Na terenie imprezy nie można wnosić aparatów fotograficznych z odkręconymi obiektywami. Dopuszczalne jest natomiast korzystanie z aparatów kompaktowych.
UWAGA: NAGRYWANIE VIDEO PRZEZ OSOBY NIEUPOWAŻNIONE Z GÓRY NA PIŚMIE PRZEZ MANAGEMENT ARTYSTY JEST SUROWO ZABRONIONE.
Wykonywanie nagrań audio, do wykorzystania wyłącznie na własny użytek przez fanów, jest dozwolone GDZIEKOLWIEK przed sceną , pod warunkiem, że nie powoduje to niedogodności dla innych osób. Nagrywanie musi odbywać się przez mikrofon znajdujący się w urządzeniu nagrywającym.
Wszystkie nagrania muszą być używane wyłącznie do użytku osobistego lub na wymianę. Sprzedaż lub komercjalizacja wszelkich nagrań jest nielegalna i będzie zagrażać przywilejowi nagrywania dla wszystkich.

Punkty medyczne

Podczas trwania koncertu Dave Matthews Band w hali ERGO ARENA czynne będą punkty medyczne. Zostaną one zlokalizowane przy wejściu C1 oraz na trzeciej kondygnacji.

Bankomaty

Najbliższy hali ERGO ARENA bankomat znajduje się przy ulicy Gospody (około 300 metrów od hali).

Szatnia

Szatnia jest odpłatna – 2 zł za sztukę, prosimy o nie pozostawianie wartościowych rzeczy w ubraniach. Przekazanie rzeczy do depozytu nie będzie możliwe.  

Gadżety

Podczas koncertu będzie przygotowane specjalne stoisko z oficjalnymi pamiątkami związanymi z zespołem. Stoisko będzie ulokowane przy głównym wejściu w pobliżu szatni. Płatność tylko gotówką.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook