Wiedeńczycy z Sinfoniettą - Robert Nagy, Jurek Dybał

Wiedeńczycy z Sinfoniettą - Robert Nagy, Jurek Dybał

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 25zł - ulgowy
    - 40zł, 50zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

"Wiedeńczycy z Sinfoniettą - Robert Nagy"
„Don Juan na Dzień Kobiet”

Kolejny koncert niezwykle popularnego cyklu “Wiedeńczycy z Sinfoniettą” już 8 marca. W sposób naturalny łączyć się on będzie z obchodzonym w tym czasie Dniem Kobiet. To szczególne święto w połączeniu z ideą wiedeńskiego stylu, stworzy z pewnością barwną mieszankę.

Sentymentalizmowi czerwonych goździków przeciwstawiony zostanie węgierski temperament i wirtuozeria, występującego z krakowskim zespołem, znakomitego solisty. Tym razem będzie to Robert Nagy - pierwszy wiolonczelista Orkiestry Filharmoników Wiedeńskich, profesor Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu.

W programie koncertu znajdą się kompozycje Wolfganga Amadeusza Mozarta i Franciszka Danziego, tematycznie związane z bardzo popularną w XVII i XVIII wieku postacią Don Juana (Don Giovanniego), "uwodziciela z Sewilli", bezwzględnego kochanka, który w zwyczaju miał łamanie niewieścich serc. Do tego przebój literatury wiolonczelowej czyli Koncert D-dur Józefa Haydna. Dzieło o doskonałej formie, pełne elegancji i polotu. Na deser efektowna Symfonia Es-dur Wojciecha Dankowskiego, nieco zapomnianego klasyka, typowego reprezentanta stylu galant w Polsce. Jego twórczość za życia kompozytora cieszyła się dużą popularnością.

"Chciałbym przywrócić przepięknym utworom polskiego klasycyzmu należne im miejsce w regularnym repertuarze koncertowym obok Haydna czy Mozarta", mówi Dyrektor Sinfonietty - Jurek Dybał, który 8 marca wystąpi w roli dyrygenta i prowadzącego.

W Dniu Kobiet Sinfonietta wprowadzi Państwa w świat książęcych dworów, intryg i miłosnych zawodów. A wszystko po to by przypomnieć publiczności, że sfera relacji damsko-męskich, również w historii muzyki, nigdy nie traci na swym znaczeniu. Bilety na koncerty z cyklu "Wiedeńczycy z Sinfoniettą" rozchodzą się w oka mgnieniu, dlatego o wejście na występ warto zadbać już teraz!

Współorganizatorem koncertu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator ICE Kraków.
 
Program:

W. A. Mozart - Uwertura do opery "Don Giovanni” (KV 527)
J. Haydn - II Koncert wiolonczelowy D-dur, Hob. VIIb:2
F. Danzi - Wariacje na tematy z opery “Don Giovanni” W. A. Mozarta
W. Dankowski /polski klasyk/ - Symfonia Es-dur

Robert Nagy - wiolonczela
Jurek Dybał - dyrygent
Sinfonietta Cracovia

http://www.sinfonietta.pl
http://www.facebook.com/SinfoniettaCracovia

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook