Jaromir Nohavica

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Jaromír Nohavica, czeski piosenkarz, autor tekstów, poeta wystąpi 7 i 8 listopada w klubie Stodoła!
Ceny biletów:
    - 143zł, 123zł

Szczegóły wydarzenia

JAROMÍR NOHAVICA


7 i 8 listopada, Warszawa, Klub Stodoła


Jaromír Nohavica, czeski piosenkarz, autor tekstów, poeta wystąpi 7 i 8 listopada w klubie Stodoła!

Piosenki Nohavicy mają bardzo różny charakter. Są wśród nich zarówno poetyckie, pełne zadumy ballady, jak i wesołe, wręcz rubaszne pieśni. Twórczość Nohavicy, mieszkającego na pograniczu kultur na Śląsku Cieszyńskim, przesiąknięta jest również polskimi akcentami, Artysta swobodnie mówi po polsku. Niektóre piosenki, zwłaszcza na koncertach, wykonuje w polskiej wersji językowej.

Choć swój pierwszy autorski album wydał w 1988 roku, to premierowym projektem studyjnym był album „Mikimauzoleum” z 1993 roku. Stał się on jednym z najpopularniejszych czeskich wydawnictw muzycznych. Nowatorskie jak na owe czasy aranżacje stworzył Karel Plíhal. Kolejny projekt studyjny „Dziwny wiek” otrzymał Czeskie Gramy za płytę roku 1996. W 2009 roku ukazał się dwupłytowy album „Świat według Nohavicy”, z piosenkami autora w polskim tłumaczeniu i wykonaniu polskich srtystów. Na początku 2013 roku jego utwór „Minulost” (w języku czeskim) trafił na pierwsze miejsce Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia i pozostawał tam przez kilka tygodni.

Koncerty Nohavicy cieszą się w Polsce ogromnym zainteresowaniem i wypełniają całkowicie sale koncertowe. Artysta zagra na żywo w klubie Stodoła już 7 i 8 listopada.

Organizator: Klub Stodoła

Gdzie:

  • Klub Stodoła, Stefana Batorego 10, Warszawa

Facebook