Pasja Flamenco: Luis de Luis

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Bryan Ferry

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Dolina Charlotty, Słupsk

20.07.2018

Iron Maiden

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

TAURON Arena Kraków, Kraków

27.07.2018

Ceny biletów:
    - 100zł, 80zł

Szczegóły wydarzenia

Pasja Flamenco: Luis de Luis


3 listopada 2017 w piątek o godzinie 19.00 w auli prestiżowej Akademii Polsko Japońskiej Technik Komputerowych, po raz pierwszy, odbędzie się koncert znakomitego tancerza flamenco z Grenady – Luis de Luis, któremu towarzyszyć będą: Jose Andrés Cortés /gitara/ i Antonio Cafelete /śpiew

Koncert będzie mocnym akcentem warsztatów flamenco, które w dniach 3-5 listopada poprowadzą wyżej wymienieni artyści z Hiszpanii.

Pasja Flamenco, to międzynarodowy projekt polskiej tancerki i producentki muzycznej- Katarzyny Małeckiej do którego zaprasza wielu artystów z Polski jak i z Hiszpanii. Za każdym razem jest to nowy spektakl z innymi artystami z zagranicy.

Tym razem zobaczymy znakomitego tancerza, który wyróżnia się na scenie flamenco własnym stylem. Jest Cyganem, pochodzi z miasta Grenada, w którym flamenco ma swoją historię i niepowtarzalny charakter. Na koncercie zobaczymy ogromną   różnorodność w tańcu. Będziemy podziwiać taniec w wykonaniu tancerek, dużo kobiecego ruchu  a do tego dynamikę i autentyczną energię prosto z Sakramonte  w osobie Luisa, który jest niepodważalną gwiazdą tej edycji Pasji Flamenco

Akompaniament gitary, w wykonaniu jednego z najlepszych gitarzystów z Barcelony José Andrés Cortes i śpiewaka Antonio Cafelete, pochodzącego ze słynnego rodu Amaya będą równie wielkim walorem artystycznym. Wszyscy wywodzą się z artystycznych rodów Cyganów Andaluzyjskich, gdzie sztukę flamenco kultywuje się od wielu pokoleń.

Będzie to niezwykła uczta dla tych, którzy kochają autentyczne flamenco. To jest flamenco puro, najbardziej archaiczne, płynące z wnętrza i nieokiełzane.

Luis de Luis - tancerz z Grenady wywodzący się z rodziny cygańskiej, o wielkich tradycjach flamenco.  Tańczył w najlepszych Tablao flamenco w Hiszpanii, w tym na otwarciu Tablao de Carmen w Barcelonie u boku tak znakomitej tancerki jak Eva  la Yerbabuena. Tańczył w zespole Paco Peńa, w zespole Diany Reyes i w zespole pod dyrekcją Ricardo Mendeville. Wystąpił w filmie pt" Passover". Jest znakomitym tancerzem, obecnie prowadzi własny zespół, wraz z którym wystawia spektakl pt" Buen Compas"

http://www.youtube.com/watch?v=FhDy7dT13NA

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Aula Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, Koszykowa 86, Warszawa

Facebook