Matisyahu

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów (Wrocław):
    - 65zł - w przedsprzedaży
    - 75zł - od 1 lipca
    - 85zł - w dniu imprezy

Ceny biletów (Gdańsk):
    - 70zł - w przedsprzedaży

Szczegóły wydarzenia

Matisyahu

Lion Stage, PW Events, B90 i Go Ahead zapraszają na koncerty Matisyahu! Po zeszłorocznym występie na jarocińskiej scenie artysta wróci do Polski w sierpniu na dwa koncerty.
 
Matisyahu to amerykański wokalista, który w swojej twórczości łączy reggae, rock i hip hop z żydowskim folklorem. Karierę zaczynał na początku XXI wieku – w 2004 roku wydał debiutancki album „Shake Off The Dust…Arise”, z którego pochodzi jeden z jego najpopularniejszych singli – „King Without A Crown”. W kolejnych latach ukazały się płyty „Youth” (2006), „Light” (2009) i „Spark Seeker” (2012). Każdorazowo Matisyahu zbiera bardzo dobre recenzje, niejednokrotnie też był wyróżniany i nagradzany za swoją twórczość – m.in. w 2006 roku, kiedy został ogłoszony przez magazyn „Billboard” topowym artystą reggae.

Początkowo na scenie występował w jarmułce, a jego teksty wielokrotnie dotyczyły relacji łączących go z Bogiem. Przełom nastąpił w 2012 roku przy płycie „Spark Seeker”, na której można usłyszeć wyraźne elektroniczne inspiracje. Matisyahu pozbył się tu jarmułki i chasydzkiej brody, choć jego wiara pozostała niezmieniona. Ostatnim albumem w dorobku Matisyahu jest płyta „Akeda”, która ukazała się w 2014 roku. Promowały ją m.in. single „Surrender”: http://www.youtube.com/watch?v=YTuOaisKj3c i „Broken Car”: http://www.youtube.com/watch?v=JgHskTnwnd4.
 
Muzyk słynie z rewelacyjnych koncertów, o czym miała już okazję przekonać się zgromadzona w Jarocinie publiczność. 

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook