Cannibal Corpse + Gadget, Overviolence

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Stare Dobre Małżeństwo

Wojewódzki Dom Kultury, Kielce

20.01.2018

Knock Out Productions oraz Core-poration koncerty informują: 31 lipca we wrocławskim klubie Alibi deathmetalowej bestii – Cannibal Corpse towarzyszyć będą dwa szwedzkie, grindcorowe potwory – Gadget i Overviolence.
Ceny biletów:
    - 65zł - w przedsprzedaży
    - 75zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Cannibal Corpse zagra we Wrocławiu

Knock Out Productions oraz Core-poration koncerty informują: 31 lipca we wrocławskim klubie Alibi deathmetalowej bestii – Cannibal Corpse towarzyszyć będą dwa szwedzkie, grindcorowe potwory – Gadget i Overviolence.

CANNIBAL CORPSE (USA) death metal:
Gdyby ktoś porwał się na nakręcenie horroru na podstawie ich tekstów, szanse na to, że film wszedłby do oficjalnego obiegu byłyby bliskie zeru. Ci panowie są żywym dowodem na to, że wyobraźnia ludzka nie zna granic w wymyślaniu okropieństw. Ale także na to, że z death metalu da się całkiem nieźle żyć. Żaden to dla nich problem napisać ziejący agresją i brutalnością deathmetalowy wyziew o rozwalaniu łba młotkiem, czaszce wypełnionej obrzydliwymi larwami, z nekropedofilii albo pośmiertnym wytrysku, tudzież o „dojściu” podczas wymyślnych tortur. Cannibal Corpse – wielka instytucja, deathmetalowa legenda, zarażająca swymi chorymi historiami kolejne pokolenia maniaków metalowej ekstremy. Robią to ponad 25 lat (początki z obecnego składu pamiętają tylko Alex Webster i Paul Mazurkiewicz) i jako pierwszy zespół w tym gatunku sprzedali ponad milion płyt. Kanibale na żywo to szaleństwo i zniszczenie. George „Corpsegrinder” Fisher, choć lata mijają, kręci „śmigła” w niesamowitym tempie, jego szyja zbliża się szerokością do szerokości ud Pudziana, zaś jego koledzy tworzą bezlitośnie brutalny dźwiękowy podkład. Cannibal Corpse byli w Polsce wiele razy. Nigdy nie zawiedli i z pewnością nie zrobią tego teraz. Poza sceną są miłymi, spokojnymi i sympatycznymi gośćmi, którzy na bank nie odmówią przybicia piątki, autografu czy fotki. Warto skorzystać z okazji.
Sprawdź, jeśli lubisz: Morbid Angel, Deicide, Suffocation, Behemoth...
http://www.cannibalcorpse.net/
https://www.facebook.com/cannibalcorpse
https://www.youtube.com/watch?v=gNhN6lT-y5U

GADGET (Szwecja) grindcore:
Szwecja to nie tylko death metal i znakomity hard rock, o ABBA i Europe nie wspominając. Po drugiej stronie Bałtyku genialnie potrafią łoić grind core'a. Przykładów na to było lub jest co najmniej kilka, a jeden z nich to pochodząca z miasteczka Gävle załoga Gadget.
Grind to główna specjalizacja tych czterech panów (Emil Englund – wokal, Fredrik Nygren – gitara basowa, Rikard Olsson - gitara, wokal, William Blackmon - perkusja, gitara, wokal), aczkolwiek nie jedyna. W muzyce Gadget słychać bowiem również deczko death metalu oraz rasowego hard core'a. Do pracusiów w studiu Szwedzi nie należą, bo ostatni oficjalny materiał, split z Phobia, wydali w 2010 roku. Za to koncerty uwielbiają i występują regularnie. Jesienią 2015 roku ukaże się ich trzecia duża płyta. Miejmy nadzieję, że na podjarkę coś z niej zagrają w Polsce.
Sprawdź, jeśli lubisz: Rotten Sound, Nasum, Lock Up, Wormot…
http://www.gadgetgrindcore.com/
https://www.facebook.com/GadgetGrindcore
https://gadgetband.bandcamp.com/

OVERVIOLENCE (Szwecja) grindcore:
Gadget nie będzie jedynym przedstawicielem szwedzkiego grind core'a wieczoru, który zwieńczy legendarna Sepultura. Wcześniej na scenie pojawią się trzej nieco mniej znani koledzy Gadget z Malmö, Overviolence.
Piszą o swojej muzyce krótko i konkretnie: „Gramy szybkie piosenki o tym, w jak gównianej kondycji jest współczesny świat”. I wszystko jasne, prawda? Dodajmy tylko, że w muzyce Overviolence słychać również trochę punka i d-beatu. Na Bandcampie jest do sprawdzenia wydawnictwo Szwedów z 2015 roku, EP-ka „Rapturous Expulsion”. Warto to zrobić.
Sprawdź, jeśli lubisz: Napalm Death, Rotten Sound, Brujeria…
https://www.facebook.com/overviolence
https://overviolence.bandcamp.com/

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook