Tomasz Stańko Kwartet

Tomasz Stańko Kwartet

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów:
    - 20zł

Szczegóły wydarzenia

Tomasz Stańko Kwartet

,,Od początku lat 60. ubiegłego wieku należy do najważniejszych artystów polskiej sceny jazzowej, wywarł znaczący wpływ na jej rozwój i dokonania. Atutem jego sztuki jest własny, odrębny ton, nastrojowy klimat, słowiańska melancholia, łatwo rozpoznawalne od pierwszego dźwięku, charakterystyczne brzmienie jego trąbki. Nagrał około czterdziestu albumów autorskich, skomponował muzykę do kilkudziesięciu filmów. Koncertował niemal na całym świecie.Laureat wielu polskich i międzynarodowych nagród i wyróżnień muzycznych. Jest pierwszym laureatem Europejskiej Nagrody Jazzowej (2003). W swej artystycznej karierze stworzył wiele niepowtarzalnych kreacji, przykuwając uwagę jazzowych laików, wzbudzając zachwyt fanów." 

O kim mowa? Oczywiście o Tomasz Stańce! Który zagra w olsztyńskim Amfiteatrze im. Czesława Niemena! Wielka gratka dla wszystkich fanów jazzu i nie tylko!

Organizatorem koncertu jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. Wydarzenie jest częścią wakacyjnego sezonu artystycznego pod nazwą Olsztyńskie Lato Artystyczne.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook