Olsztyńskie Noce Bluesowe - karnet (3-4 lipca)

Olsztyńskie Noce Bluesowe - karnet (3-4 lipca)

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

XXVI Międzynarodowy Festiwal Olsztyńskie Noce Bluesowe

Amfiteatr im.Czesława Niemena, Olsztyn

14.07.2017 - 15.07.2017

Ceny biletów:
    - 40zł - karnet 3-4 lipca

Szczegóły wydarzenia

XXIV Międzynarodowy Festiwal
OLSZTYŃSKIE NOCE BLUESOWE

Od soczystego Zydeco Party po koncert specjalny Back To The Roots Night – tym razem Międzynarodowy Festiwal XXIV Olsztyńskie Noce Bluesowe trwać będzie aż cztery dni! 17 koncertów na czterech scenach, niemal 70 muzyków z kraju i zagranicy, w tym Włoch, Hiszpanii, Kanady i Stanów Zjednoczonych. Światowej sławy gwiazdy bluesa i ten niepowtarzalny klimat… To wszystko już 2-5 lipca w Olsztynie!
Na start potrójny poczęstunek muzyczny. W czwartek, 2 lipca, na Scenie Staromiejskiej wystąpi olsztyńska grupa M.A.B.S. & Sara Szymczak oraz włoski bluesman Pierluigi Petricca. Zaś na Targu Rybnym odbędzie się jedyne w swoim rodzaju Zydeco Party. Za sprawą Dwayne Dopsie & The Zydeco Hellraisers poczujemy klimat ludowej, nieskrępowanej zabawy wśród luizjańskich rozlewisk (bayou). Jak co roku, rdzeń festiwalu stanowić będą koncerty w dniach 3-4 lipca. Właśnie wtedy na scenie głównej w Amfiteatrze im. Czesława Niemena wystąpią największe zagraniczne gwiazdy tegorocznych Nocy – Shakura S’Aida, A Contra Blues, Mike Zito & The Wheel oraz Janiva Magness!

Tradycyjnie odbędą się też otwarte koncerty na Targu Rybnym. Wśród czołowych zespołów kategorii Odkrycie Roku ankiety Blues Top 2014 kwartalnika „Twój Blues” znalazły się: Cynamonowa Kaczka, Jaw Raw, Marek Piowczyk Trio, Drunk Lamb, Two Timer oraz Fingerstyle Bob & The Blues Society. Zwycięzcy zeszłorocznego przeglądu, grupy GRUFF! i Jan Gałach Band, tym razem zagrają na scenie głównej. Na zakończenie, 5 lipca, również w amfiteatrze, odbędzie się Back To The Roots Night – niepowtarzalny koncert Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa. Obfity program 24. edycji festiwalu gwarantuje mnóstwo zdumiewających muzycznych doznań, od żwawych kreolskich melodii po pieszczące duszę dźwięki przy zachodzie słońca. A nocami, w cieniu gotyckiego zamku, dusza sama otwierać się będzie na szczere bluesowe przesłanie.

Organizatorem koncertu jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. Wydarzenie jest częścią wakacyjnego sezonu artystycznego pod nazwą Olsztyńskie Lato Artystyczne.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook