Olsztyńskie Noce Bluesowe - Back To The Roots Night - Sławek Wierzcholski & Nocna Zmiana Bluesa

Olsztyńskie Noce Bluesowe - Back To The Roots Night - Sławek Wierzcholski & Nocna Zmiana Bluesa

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

XXVI Międzynarodowy Festiwal Olsztyńskie Noce Bluesowe

Amfiteatr im.Czesława Niemena, Olsztyn

14.07.2017 - 15.07.2017

Ceny biletów:
    - 15zł

Szczegóły wydarzenia

Olsztyńskie Noce Bluesowe
Back To The Roots Night - Sławek Wierzcholski & Nocna Zmiana Bluesa

Podczas pamiętnego wieczoru, 29 listopada zeszłego roku, w sali kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena nagrany został występ na żywo Sławka Wierzcholskiego i jego Nocnej Zmiany Bluesa, z myślą o wydaniu albumu, pierwszego w języku angielskim od 25 lat! Koncert nosił tytuł „Back To The Roots – Live In Olsztyn”. Ostatniego dnia XXIV Olsztyńskich Nocy Bluesowych, dowodzony przez najpopularniejszego polskiego muzyka bluesowego zespół ponownie zaprezentuje anglojęzyczny repertuar – tym razem z okazji premiery krążka – podczas specjalnego koncertu Back To The Roots Night w Amfiteatrze im. Czesława Niemena.

W ciągu 30 lat nieprzerwanej działalności muzycy osiągnęli sukces, którym można by obdzielić znacznie większe grono artystów. Dwadzieścia wydanych płyt, współpraca z amerykańskimi gwiazdami bluesa, jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty poprzedzające występy światowych legend: B.B. Kinga czy Blues Brothers, nagrania z czołówką polskich muzyków, także jazzowych i rockowych, oraz tysiące koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, Stanach Zjednoczonych, a nawet w Zimbabwe! Formacja wciąż promieniuje energią i radością grania. Sławek Wierzcholski z łatwością nawiązuje kontakt z każdą publicznością. Wspaniała atmosfera koncertów udziela się wszystkim. 30 lat to szmat czasu, jednak według bluesowych kanonów to dopiero początek muzycznej drogi. Nocna Zmiana Bluesa rozwija skrzydła!

Organizatorem koncertu jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. Wydarzenie jest częścią wakacyjnego sezonu artystycznego pod nazwą Olsztyńskie Lato Artystyczne.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook