Drum Fest: California Guitar Trio

Drum Fest: California Guitar Trio

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie

24.01.2018 - 28.01.2018

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie - Kraków

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Sala Filharmonii im. K. Szymanowskiego, …

24.01.2018

Ceny biletów:
    Opole
    - 50zł

    Chorzów
    - 40zł - w przedsprzedaży
    - 50zł - od 1 września

Szczegóły wydarzenia

CALIFORNIA GUITAR TRIO

Paul Richards (Salt Lake City,USA), Bert Lams (Affligem, Belgia) i Hideyo Moriya (Tokyo, Japonia) po raz pierwszy spotkali się w Anglii podczas jednego z warsztatów gitarowych Roberta Frippa Guitar Craft Course w 1987 roku. Po ukończeniu wielu takich warsztatów cała trójka grała razem w tzw League of Crafty Guitarists Frippa. Kiedy League of Crafty Guitarists zakończyło swoją działalność muzycy pragnęli kontynuować wspólne granie i tak Bert, Paul i Hideyo założyli w 1991roku The California Guitar Trio. Styl California Guitar Trio to fuzja muzyki klasycznej i rocka, bluesa, jazzu, muzyki progresywnej oraz charakterystyczny kalifornijski styl i gatunek tzw. „surf music”.

Trio od ponad 16 lat nieprzerwanie koncertuje. King Crimson, Jon Anderson, John McLaughlin, John Scofield, Tito Puente, Taj Mahal, Peter Rowan i Tony Rice, Dark Star Orchestra, Leftover Salmon, Sleepytime Gorilla Museum, Steve Lukather, Simon Phillips, David Sylvian, Adrian Legg, Kaki King, Tony Levin to tylko niektórzy, z którymi grali na scenie.

Wydali 12 płyt: 6 CD studyjnych zawierających kompozycje własne, jak również różnorodne aranżacje gitarowe utworów klasycznych jak Toccata i Fuga J. S. Bacha czy V Symfonia Beethovena; 4 płyty nagrane podczas koncertów na żywo oraz CD z utworami świątecznymi.

Płyta Echoes składa się z aranżacji najbardziej znanych utworów CGT w wersji elektrycznej oraz po raz pierwszy zaprezentowanej wersji Rapsodii Bohemia. Usłyszeć można utwory grane we współpracy z między innymi Bonnie "Prince" Billy, Tony Levinem, Patem Mastelotto, Tomem Griesgraberem, Jamie Masefieldem, Pamelią Kursten, Tylerem Trotterem.

W 2007 roku California Guitar Trio wydali album Highlights , który jest podsumowaniem 15 letniej kariery. W 2010 roku wydali płytę Andromeda w wersji CD oraz winylowej, która jest przełomowa w łączeniu brzmienia gitary akustycznej i elektrycznej.

Obcenie California Guitar Trio świętuje 20 lecie kariery i będzie można usłyszeć ich niesamowitą twórczość już w październiku podczas 24 edycji Międzynarodowego Festiwalu DRUM FEST.

http://www.youtube.com/watch?v=4HqFdQEK6_o
http://www.youtube.com/watch?v=xdEAccE7BMs
http://www.youtube.com/watch?v=kcQrvePeNT4
http://www.youtube.com/watch?v=gtlTvW_WnAk

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook