Nabucco

Nabucco

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 70zł, 90zł, 110zł - w przedsprzedaży
    - 85zł, 110zł, 130zł - od 1 lipca

Szczegóły wydarzenia

NABUCCO
Letni Festiwal Operowy z Nabuchodonozorem

Letni Festiwal Operowy to projekt Agencji Artystycznej Pro Musica. Już w lipcu i sierpniu w kilku miastach Polski i Niemiec będzie można zobaczyć słynną operę Giuseppe Verdiego Nabucco. W rolę tytułową wcieli się znany polskiej publiczności z koncertów Verdi Gala Giulio Boschetti, który cytując za krakowskim DolceSfogatoMagazine.com „absolutnie podbił serca widowni (…). Boski Giulio! Śpiewak przystojny, charyzmatyczny, o niebywałym barytonowym głosie oraz niebanalnych umiejętnościach aktorskich ...”.

W widowisku obok G. Boschettiego w roli Abigaille wystąpi włoska solistka Silvia Rampazzo. Towarzyszyć im będzie Chór Opery Polskiej oraz Roncole Verdi Orchestra pod batutą znakomitego maestro Jerzego Salwarowskiego.

Scenografia przygotowana na potrzeby widowiska jest inspirowana starożytną Bramą Isztar, której charakterystyczną cechą jest ogromna feria barw zastosowana w jej dekoracji. Uzupełnienie stanowić będą także nasycone kolorami stylizowane kostiumy. Całość wkomponowana w przestrzeń  pięknych letnich teatrów, stanowić będzie niezapomniane wydarzenie artystyczne.

Nabucco produkcji agencji Artystycznej Pro Musica, od momentu premiery 31.10.1994 roku w Stuttgarcie, prezentowano z wielkim powodzeniem na ponad 170 prestiżowych scenach, m.in. w Tonhalle w Zurychu, International Congress Center w Berlinie, Theatre d'Esche w Luksemburgu, Theatre de Beaulieu w Lozannie, Alte Oper we Frankfurcie.

Więcej informacji na: www.letnifesiwaloperowy.pl
    
WYSTĘPUJĄ:
NABUCCO  -  Giulio Boschetti  
ABIGAILLE  -  Silvia Rampazzo
ZACCARIA -  Damian Konieczek
FENENA - Małgorzata Godlewska
ISMAELE   -   Roberto Jachini Virgili
ABDALLO -  Bartosz Nowak
ANNA  -   Monika Piechaczek  
ARCYKAPŁAN BAALA  -   Jarosław Zawartko  

Chór Opery Polskiej Roncole Verdi Orchestra

DYRYGENT:
Jerzy Salwarowski

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook