8.Letnia Akademia Jazzu: Monika Borzym - piosenki M.Czubaszek

8.Letnia Akademia Jazzu: Monika Borzym - piosenki M.Czubaszek

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Monika Borzym

21.02.2018

Ceny biletów:
    - 25zł

Szczegóły wydarzenia

Monika BorzymW czasie pisania siedzi. Na podłodze. Po turecku. Oparta o tapczan, na którym wyleguje się pies. - Nie mam biurka – mówi. - Bo jak siedzę tak, że mi nogi dyndają, to nic mi do głowy nie przychodzi.

Ma taki niski stoliczek, na nim komputer… A kiedyś maszyna do pisania. - Piszę jednym palcem, „metodą dzięcioła”, zawsze jest wielka radość, kiedy znajdę tę właściwą literę.

Na szczęście znalazła ich wiele, dzięki czemu Monika Borzym będzie mogła zaśpiewać piosenki jej autorstwa 9 lipca o godz. 20 w Wytwórni. Mowa o Marii Czubaszek, pisarce, satyryczce, dziennikarce, felietonistce.

Monika Borzym to niezwykle charyzmatyczna wokalistka, która ma na koncie dwie płyty nagrane w USA ; pierwsza – „Girl Talk” – pokryła się platyną, a druga - „My Place” – złotem. Podczas drugiego festiwalowego czwartku usłyszymy z pewnością „Każdy as bierze raz”, „Krótki metraż” i „Miłość jest jak niedziela” w nowoczesnych, wyjątkowych interpretacjach.

Monika dała się poznać publiczność na Jazz Jamboree. Występ podczas największego w Polsce festiwalu jazzowego można uznać za początek jej zawodowej drogi. Talent Moniki dostrzegł Michał Urbaniak, wybitny skrzypek i saksofonista; to na jego zaproszenie młoda artystka przyjechała na Jazz Jamboree. Pokłosiem występu było podpisanie kontraktu z Sony w 2011 r.

Z nowojorskim producentem Mattem Piersonem wokalistka przygotowała płytę „Girl Talk”, na której znalazły się kobiece hity, przemienione w szlachetne, jazzowe ballady przez aranżera Gila Goldsteina, czterokrotnego zdobywcę Grammy. Światowej klasy brzmienie zapewnili instrumentaliści tacy, jak Aaron Parks, Larry Grenadier oraz Eric Harland.

Dwa lata później Monika wyszła do publiczności z propozycją autorskiego albumu, do którego muzykę skomponowała razem z pianistą Mariuszem Obijalskim. Zaproszenia do współpracy przyjęli Randy Brecker, Chris Potter oraz John Scofield. W zespole nagrywającym album znaleźli się tym razem m.in. gitarzysta Larry Campbell (znany ze współpracy z Bobem Dylanem i Paulem Simonem), perkusista Kenny Wollesen (grywał z Johnem Zornem, Norah Jones i Johnem Scofieldem) i basista Tony Scherr (m.in. Norah Jones, The Lounge Lizards, John Scofield).

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Organizator: Klub Wytwórnia

Facebook