8.Letnia Akademia Jazzu: Charles Lloyd Quartet

8.Letnia Akademia Jazzu: Charles Lloyd Quartet

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów:
    - 25zł

Szczegóły wydarzenia

8 Letnia Akademia Jazzu: Charles Lloyd Quartet - Legendy Światowego Jazzu

Carlos Santana nazywa go międzynarodowym skarbem, „Jazz Wise” opisuje go jako żwawego 77-latka, który osiągnął status legendy saksofonu, a „New York Times” podkreśla, że jego koncerty przypominają pełne rozmachu spektakle, których trzeba doświadczać na żywo. Będą Państwo mieli taką okazję 16 lipca o godz. 20, gdy Charles Lloyd przyjedzie do Wytwórni na VIII Letnią Akademię Jazzu.

Charles Lloyd to jeden z najwybitniejszych saksofonistów i kompozytorów na świecie; jego charakterystyczne, magnetyzujące brzmienie uwodzi fanów na całym świecie.

Naukę gry na saksofonie rozpoczął jako dziewięciolatek. Był sidemanem w grupach bluesowych w zespołach tuzów, takich jak B. B. King, Howlin' Wolf czy Bobby Blue Bland. Na amerykańskiej scenie muzycznej jest już od początku lat 60.; rozpoczynał karierę w kwintecie Chico Hamiltona.

Na przełomie lat 60. i 70. grał nowoczesny, progresywny jazz. Jego sztandarową formacją był kwartet, a najsłynniejszy z nich to ten z lat 1966-69 z Keithem Jarrettem, Cecilem Mcbee i Jackiem Dejohnettem. Pod koniec lat 80. rozpoczął trwającą do dziś współpracę z wytwórnią ECM, która zaowocowała wieloma niezwykle interesującymi produkcjami muzycznymi.

W Wytwórni zaprezentuje się kwartet Lloyda. Muzycy wystąpią w składzie: Charles Lloyd (saksofon), Gerald Clayton (piano), Joe Sanders (bass), Kendrick Scott (perkusja). Legendarny saksofonista podkreśla, że nadrzędnym celem muzyka nie jest próba wysunięcia się na pierwszy plan, zostania solistą. - Chodzi o te wspaniałe momenty, gdy muzyka pochłania wszystkich i ma się poczucie, że jest się u siebie – powiedział.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Organizator: Klub Wytwórnia

Facebook