Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków 2017

Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków 2017

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dzwięków 2017

Katowice Miasto Ogrodów (dawne CKK), …

Pierwszy wieczór festiwalu wypełni nowoczesny folk ze Słowacji w wykonaniu Pacora Trio oraz energetyczne połączenie muzyki z Bośni, Serbii i Bułgarii kobiecego kwartetu Madame Baheux.Wystąpią: Pacora Trio, Madame Baheux.
Ceny biletów:
    - 15zł

Szczegóły wydarzenia

Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków 2017


Pacora Trio, Madame Baheux


Podcienia Miasta Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2)

23 czerwca, od godz. 19


Pierwszy wieczór festiwalu wypełni nowoczesny folk ze Słowacji w wykonaniu Pacora Trio oraz energetyczne połączenie muzyki z Bośni, Serbii i Bułgarii kobiecego kwartetu Madame Baheux.

Pacora Trio (SK)

Pacora to typowy akronim, który tworzą nazwiska trzech wybitnych muzyków: Stanislav Palúch i Róbert Ragan (słowackie skrzypce i cymbały) oraz Marcel Comendant (mołdawski kontrabas). Ze słynnym zjawiskiem muzycznym lat 90., Pachorą Brada Shepika łączy ich nie tylko niemal identyczna nazwa formacji i ilość wydanych albumów, ale i pomysł na samą muzykę: wierność tradycji plus awangardowe brzmienie, world i etno music ze stałą obecnością jazzowej improwizacji. Tamta Pachora zawsze tęsknie spoglądała ku południu Europy, słowackie trio – ku północy. Grali na WOMEX 2015 i na Red Sea Jazz Festivalu, z filharmoniami i bez, dla radia i telewizji (w tym do kilku filmów). Trzy instrumenty, trzech wirtuozów tych instrumentów i nieskończona jakość muzyki.


  • Stanislav Palúch – skrzypce
  • Marcel Comendant – cymbały
  • Róbert Ragan – kontrabas

Madame Baheux (SRB, BGR, BiH)

Idealnie pasują do hasztagów #womanpower, #nolimits. Bałkański kwartet o wdzięcznej francuskiej nazwie Madame Baheux to potężne, kobiece głosy, instrumenty strunowe i perkusja. Muzyczna witalność i energia rytmiczna. Rock, folk rock i jazz. Innowacyjność, ale w ramach tradycji pieśni bałkańskich – serbskich, bośniackich i macedońskich. A także, dla odmiany, utwory takich songwriterów jak Ewan MacColl, Bertolt Brecht czy Georg Kreisler. Artystki otrzymały austriacką World Music Award w 2014 roku, a ich debiutancki album znalazł się w dwudziestce World Music Charts Europe.


  • Jelena Popržan – altówka, śpiew
  • Ljubinka Jokić – gitara, śpiew
  • Lina Neuner – kontrabas, śpiew
  • Maria Petrova – perkusja, instrumenty perkusyjne

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Katowice Miasto Ogrodów (dawne CKK), pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice

Facebook