Breakdown of Sanity

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Anna Maria Jopek & Kroke

Teatr Muzyczny, Gdynia

22.01.2018

Maryla Rodowicz Diva Tour 2017/2018 - Częstochowa - gościnnie Łukasz Golec i Paweł Golec

Zmiana daty i miejsca imprezy!

Hala Polonia, Częstochowa, Częstochowa

22.01.2018

Ceny biletów:
    - 55zł - w przedsprzedaży
    - 65zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Breakdown of Sanity

Agencja PW Events zaprasza na jedyny koncert w Polsce na nadchodzącej, europejskiej trasie szwajcarskiej bomby metalcorowej – zespołu Breakdown Of Sanity! Szwajcarzy wystąpią 29 września w Poznaniu, w klubie Pod Minogą.


BREAKDOWN OF SANITY (Szwajcaria)

Pomysł utworzenia szwajcarskiego zespołu metalcorowego powstał wiosną 2007 roku, kiedy gitarzysta i autor piosenek Oliver Stingel zaczął pisać nowe piosenki w domu, po rozpadzie swojego poprzedniego zespołu Paranoia. Wokalista Carlo Knopfel, znany również jako gitarzysta w zespole Nerph, dostrzegł potencjał w brzmieniu tego zespołu i szybko zdecydował się być jego częścią, realizując również niektóre ze swoich pomysłów. Z zaprogramowaną komputerowo perkusją, dwaj maniacy metalcore’owi wkrótce stworzyli swój własny repertuar, więc decyzja była jasna ... utworzyć pełen skład i zacząć grać. Basista César Gonin od razu zachwycił się tym nowym projektem, ponieważ on i Oliver grali razem wcześniej w zespole Paranoia. Pozostało znalezienie perkusisty, który zrealizuje ich wizję w pełni. Po roku poszukiwań, wreszcie w grudniu 2007 roku Thomas Rindlisbacher zamknął skład, więc Breakdown Of Sanity byli gotowi do prób i podbijania metalcorowej sceny muzycznej. Po krótkim czasie zespół postanowił szukać drugiego gitarzysty, aż wkrótce trafili na Sandro Keusen. Jest on również aktywnym członkiem zespołu Trinity i kilku innych projektów. Na wniosek Sandro, został on zastąpiony wiosną 2009 przez innego utalentowanego gitarzystę Christopha Gygaxa. Christoph bierze aktywny udział w różnych muzycznych projektach, a także gra z zespołami Close In Sight i Estate of Embers. Brutalne riffy i nokautujące breakdowny są sprytnie przeplatane z partiami melodycznymi, co umożliwia wokaliście dodawanie kilku smaczków w postaci czystych wokali. Dzięki temu muzyka staje się bardziej eklektyczna i przekazuje jeszcze więcej emocji. Teksty są przede wszystkim socjokrytyczne i zawierają treści personalne. Nazwa Breakdown Of Sanity odzwierciedla z jednej strony niesamowitą agresję w muzyce, a z drugiej strony, to w jakich ponurych czasach żyjemy dzisiaj. Ta niezwykle różnorodna kapela ma na swoim koncie 3 albumy studyjne: „The Last Sunset” z 2009 roku, „[MIRRORS]” z 2011 roku oraz najświeższe wydawnictwo „Perception” z 2013 roku. Aktualnie muzycy wciąż tworzą nowy materiał, ale nie wiadomo kiedy możemy się spodziewać premiery jakiejś nowej płyty.

http://www.facebook.com/breakdownofsanity
http://www.breakdownofsanity.com/

Supporty:

DREAM ON DREAMER (Australia)

Dream On Dreamer to post-hardcorowa formacja pochodząca z Melbourne. Ich pierwsza EPka “Set Sail, Armada” została wydana 3 lipca 2009 roku. Niecały rok później, zespół wypuścił kolejny album krótkogrający, tym razem o tytule „Hope”. Wydawcą były wytwórnie Boomtown Records i Triple Vision Records. Po tym mocnym materiale sporo namieszali na scenie muzyki hardcore i zostali dostrzeżeni przez tych największych. Podpisali kontrakty z wytwórniami Rise Records i UNFD, po czym wydali swój debiutancki album długogrający „Heartbound” w sierpniu 2011 roku. Płyta była notowana w Australian Albums Charts oraz otrzymała nominację do ARIA Music Award w kategorii najlepszy album roku Rock/Metal. Ich drugi LP “Loveless” wydano w 2013 roku. Zespół objechał już koncertowo Północną Amerykę, Europę, Japonię i Australię kilka razy, a w latach 2012 i 2014 koncertowali na Soundwave Festival. Po bardzo udanych płytach udało im się supportować tak uznane marki jak: Pierce the Veil, Memphis May Fire, Deez Nuts, Avenged Sevenfold, Confide, A Day to Remember czy też Silverstein. W czerwcu 2015 wydali nowy singiel „Don’t Lose Your Heart”, który zapowiada nową płytę – data premiery póki co nieznana, ale muzycy zapowiadają kolejny LP na koniec tego roku.

http://www.facebook.com/dreamondreamerband

http://www.dreamondreamerband.com/

CLAWERFIELD (Szwajcaria)
http://www.facebook.com/clawerfield
http://clawerfield.bandcamp.com/

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook