Shannon

Shannon

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Anna Maria Jopek & Kroke

Teatr Muzyczny, Gdynia

22.01.2018

Maryla Rodowicz Diva Tour 2017/2018 - Częstochowa - gościnnie Łukasz Golec i Paweł Golec

Zmiana daty i miejsca imprezy!

Hala Polonia, Częstochowa, Częstochowa

22.01.2018

Folkowe, celtyckie granie na najwyższym poziomie.
Ceny biletów:
    - 15zł

Szczegóły wydarzenia

Shannon

Zespół Shannon został założony przez Marcina Rumińskiego w 1994 roku w Olsztynie. Od momentu powstania, grupa wielokrotnie zmieniała swoją postać, by od początku nowego tysiąclecia uplasował się na stałe wśród czołówki profesjonalnych reprezentantów muzyki folk z Polski, rozpoznawalnych w wielu krajach Europy i świata.

Od 20-tu lat na scenie, wielokrotnie nagradzany (ostatnie: Odznaczenie orderem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - "Zasłużony dla Kultury"  - dla Marcina Rumińskiego, Nagroda Prezydenta Miasta Olsztyna dla zespołu SHANNON - 2014, indywidualna dla Marcina Rumińskiego - 2013r, Nagroda Marszałka Woj. Warmińsko-Mazurskiego w dziedzinie kultury dla SHANNON - 2013r). Wraz z zespołem ELPHIN od 2002 roku współtworzyli – 'Dublin Dancers” - jedno z pierwszych, irlandzkich show tanecznych w Polsce.Na koncie mają również współpracę z Szamanem z Tuvy – Gendosem, uczestnictwo w „Jazz Campingu -Kalatówki”,  występy na międzynarodowych festiwalach muzyki World i Celtyckiej .

Częste łączenie nurtów muzyki celtyckiej (irlandzkiej, szkockiej, bretońskiej) i World,  z Rockiem, Jazzem, czy Popem od lat stanowi charakterystyczną cechą stylu SHANNON, który, choć modyfikowany, zawsze brzmi rozpoznawalnie i charakterystycznie. Dzieje się tak przede wszystkim dzięki stałemu prowadzeniu zespołu przez lidera Marcina Rumińskiego, który prócz nieustannie rozwijanej umiejętności gry na irlandzkich whistlach i mandolinie od lat przykuwa uwagę słuchaczy rzadko wykorzystywaną w tym nurcie umiejętnością śpiewu alikwotowego (Tuva, Mongolia). W dorobku grupy znajdziemy osiem albumów, ścieżkę dźwiękową do filmu (SPI, -"1409 Afera na zamku Bartenstein"), singiel z grupą "Ryczące 20-tki", projekt z szamanem z Tuwy - Gendosem,  show taneczne z trójmiejską grupą tańca irlandzkiego "Elphin", funkcjonujący przez dwa sezony projekt - SHANNON UNPLUGGED oraz od 2013 CELTIC RIVERS ORCHESTRA. Celtic Rivers Orchestra jest kolaboracją zespołu Shannon z  Orkiestrą Kameralną. Wszystkie orkiestracje do tego zespołu zostały wykonane przez legendę polskiego jazzu, multiinstrumentalistę, kompozytora i aranżera  Zbigniewa Namysłowskiego. Od jesieni 2013 roku Shannon jest zespołem międzynarodowym, do którego dołączył na stałe znakomity irlandzki gitarzysta tradycyjny młodego pokolenia - Oisin Dillon.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook