Gala od Opery do Operetki: A.Węgorzewska

Gala od Opery do Operetki: A.Węgorzewska

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów:
    - 20zł

Szczegóły wydarzenia

Alicja Węgorzewska

Śpiewaczka operowa, Mezzosopran, Prezes Fundacji StartSmart. Absolwentka  wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Warszawie. Debiutowała na  scenie wiedeńskiej Kammeroper w operze „Die Pilger von Mekka” Glucka. Następnie otrzymała angaż w Neue Oper Wien, a także w Theater an der Wien. Carmen, Gwałt na Lukrecji, Dama Pikowa, Orfeusz i Eurydyka, Kawaler Srebrnej Róży, Diva for Rent - to najważniejsze role w dotychczasowej karierze artystki. Alicja Węgorzewska jest  Ambasadorem szkoły specjalnej "Krok po kroku" oraz Kampanii "Reaguj masz prawo". Wspomaga "Fundację Synapsis" oraz "Fundację zdążyć z Pomocą". Jest laureatka wielu nagród i wyróżnień. W 2010 roku nagrała prestiżową płytę z pieśniami Chopina "Chopin Songs".

Alicja Węgorzewska jest laureatką nagrody  polskiej estrady  Prometeusz (2007). Artystka brała udział w nagraniu ścieżki dźwiękowej do filmu Wiedźmin, za którą otrzymała Złotą Płytę. Promuje sztukę operową także poza murami teatrów i sal koncertowych. Często gości w mediach. Wystąpiła jako gość w wielu programach telewizyjnych jak”Śpiewające fortepiany”, „Jaka to melodia”, ,Kocham Cię Polsko” ,”Familiada” przeznaczając wygrane fundusze na cel charytatywny. Trzykrotnie wraz z widzami Polsatu o północy witała Nowy Rok występami na żywo w Krakowie na Rynku  Starego Miasta oraz na placu Konstytucji w Warszawie. W 2009 zagrała w serialu telewizyjnym ”Dom nad rozlewiskiem” w roli śpiewaczki operowej, Joanny. Zdobyła ogromną popularność jako charyzmatyczny i kompetentny juror w programie „Bitwa na głosy”.
Alicja Węgorzewska pisuje felietony o operze; założyła i prowadzi Fundację STARTSMART, która zajmuje się świadomą i szeroko pojętą edukacją dzieci oraz rozwijaniem ich potencjałów. Jej Fundacja prowadzi  Żłobek i Przedszkole  „Aniołowo”.

Pełniła rolę ambasadora i współgospodarza 46 Festiwalu im . J. Kiepury w Krynicy-Zdrój. W 2013 pełniła funkcję Dyrektora Artystycznego 47 Festiwalu im . J. Kiepury w Krynicy-Zdrój. Artystka wzięła udział w nagraniu hymnu na rzecz  dzieci z autyzmem z gwiazdami światowego hiphopu,takimi jak: Snoop Dog, Kurtis Blow, CurtisYoung. W 2014  Sony Music wydało jej  płytę w języku włoskim „I collori del”amore”.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook