Art of Improvisation - Zerang/Delius/Wójciński

Art of Improvisation - Zerang/Delius/Wójciński

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Anna Maria Jopek & Kroke

Teatr Muzyczny, Gdynia

22.01.2018

Maryla Rodowicz Diva Tour 2017/2018 - Częstochowa - gościnnie Łukasz Golec i Paweł Golec

Zmiana daty i miejsca imprezy!

Hala Polonia, Częstochowa, Częstochowa

22.01.2018

Ceny biletów:
    - 15zł

Szczegóły wydarzenia

Art of Improvisation - Zerang, Delius,Wójciński

Michael Zerang – wybitny perkusista i perkusjonalista urodzony w 1958r.  w Chicago. Muzyk, kompozytor, producent. Jego twórczość obejmuje muzykę improwizowaną, free jazz, współczesną kompozycję, ludowe formy muzyczne. Napisał ponad 100 kompozycji dla projektów teatralnych, tanecznych, filmowych i interdyscyplinarnych. Trzykrotnie uhonorowany prestiżową nagrodą Joseph Jefferson Awards  za oryginalne kompozycje muzyki teatralnej. Jego dyskografia obejmuje ponad 60 tytułów. Koncertował na całym świecie współpracując z wieloma wybitnymi artystami, jak Fred Anderson, Ken Vandermark, Mats Gustafsson, Raymond Strid, Sten Sandell, Don Meckley, Jaap Blonk, Daniel Scanlan, Peter Brötzmann, Kent Kessler, Barre Phillips, Jim Baker, Hamid Drake, Luc Hautkamp, czy Fred Lonberg-Holm.

Tobias Delius - (ur. 1964, Oxford, GB) brytyjski saksofonista, jeden z czołowych przedstawicieli berlińskiej sceny muzyki improwizowanej. Zaczął grać na saksofonie tenorowym gdy przeprowadził się do Ruhrgebiet w Niemczech. Podczas swoich pobytu w Meksyku i Amsterdamie rozwinął swój wyjątkowy styl. Współpracował z wieloma muzykami z całego świata. Jest liderem międzynarodowo uznanego kwartetu z Han’em Bennink’iem, Joe Williamson’em & Tristan’em Honsinger’em, z którym występuje już ponad 20 lat.

Ksawery Wójciński - Kontrabasista i kompozytor, ur. w 1983r. Wszechstronny muzyk o wielkiej wrażliwości na brzmienie. Nie boi się eksperymentów. Jego zainteresowania sięgają od muzyki dawnej aż po najbardziej wyrafinowaną improwizowaną muzykę współczesną. Współpracował z takimi muzykami jak: Charles Gayle, Uri Caine, Mikołaj Trzaska, Michael Zerang, Satoko Fuji, Hamid Drake, Mitchell, Tim Sparks, Klaus Kugel, Ken Vandermark, Mats Gustafsson, Gaba Kulka, Robert Rasz, Wacław Zimpel, Paweł Postaremczak, Raphael Roginski. Koncertuje w kraju i za granicą. Jest znany również ze swych wokalnych eksperymentów, które przywodzą na myśl ducha takich artystów jak Tom Waits, Frank Zappa.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook