Art of Improvisation - Help Me To Crash Band

Art of Improvisation - Help Me To Crash Band

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie

24.01.2018 - 28.01.2018

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie - Kraków

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Sala Filharmonii im. K. Szymanowskiego, …

24.01.2018

Ceny biletów:
    - 15zł

Szczegóły wydarzenia

Art of Improvisation - Help Me To Crash Band

Związani ze sceną free jazzową w Amsterdamie, gdzie od wielu lat zajmują się tworzeniem performensów ze swobodnie improwizowaną muzyką i tańcem. Poszukują harmonii, która powstaje ponad formą oraz niezależności w indywidualnej ekspresji. Interesuje ich zagadnienie autonomii we wspólnej kompozycji i budowanie nieoczywistych związków pomiędzy dźwiękiem a ruchem.
 
Małgorzata Haduch tancerka/choreograf, absolwentka School for New Dance Development w Amsterdamie (2004), związana z holenderską i polską sceną free jazzową. Współpracowała z takimi muzykami jak Ab Baars, Wilbert de Joode, Michael Zerang, Andy Moor i inni. Od w 2006 roku prowadzi grupę Unfnished Company, która skupia międzynarodowych artystów. Haduch wyreżyserowała kilkanaście spektakli. Współpracowała z choreografami Davidem Zambrano, Katie Duck, Gabrielą Maiorino, oraz z reżyserami Dariuszem Starczewskim, Pawłem Piterą i Roberto Palza. Stypendystka MKIDN oraz Instytutu Adama Mickiewicza - Program Kultura Polska Na Świecie. Uczy techniki Flying Low i improwizacji według zasad Passing Through.
 
Arvind Ganga jest gitarzystą z Hagi. W swojej muzyce używa różnych efektów i przedmiotów, aby stworzyć fale ciepłych, hałaśliwych i natarczywych dźwięków. Eteryczny muzyk z punkowym podejściem. Głównym motorem koncertów Arvinda jest solo Every Bolt Rumbling, które miał okazję grać w Holandii, Polsce, Belgii, Francji i Niemczech.
 
Maria Mavridou (Grecja, ur. 1978) jest niezależną performerką, tancerką oraz pedagogiem na stałe mieszkająca w Amsterdamie. Zainteresowana rozwijaniem projektów multidyscyplinarnych, współtworzyła spektakle takie jak Terra Nullius / No Man's Land (performance / instalacja) we współpracy z Emą Nik Thomas. Mavridou prowadziła warsztaty z improwizacji i choreografii w Grecji, Polsce, Kolumbii, Uruguaju, Curacao, Słowenii, we Włoszech oraz była gościnnym nauczycielem na KNUA (Koreański Narodowy
Uniwersytet Sztuki).
 
Onno Govaert jest istotnym członkiem amsterdamskiej sceny jazzowej oraz należy do najmłodszego pokolenia muzyków improwizatorów. W Amsterdamie Govaert rozwinął swój bezpardonowy styl grania z takimi zespołami jak Cactus Truck, który uzyskał międzynarodowe uznanie. „Onno Govaert podsyca ogień zespołu łoskotem, dudnieniem i niezmordowanym ruchem”. - Chicago Reader.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook