Art of Improvisation - Pezda/Kolarczyk/Janicki

Art of Improvisation - Pezda/Kolarczyk/Janicki

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie

24.01.2018 - 28.01.2018

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie - Kraków

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Sala Filharmonii im. K. Szymanowskiego, …

24.01.2018

Ceny biletów:
    - 15zł

Szczegóły wydarzenia

Art of Improvisation - Pezda, Kolarczyk, Janicki

Duet Sławomir Pezda i Thomas Kolarczyk został wyłoniony drogą losowania podczas Kreacji/Zderzeń AOI 2014r., wypadł w konkursie bezkonkurencyjnie. Jury konkursu Kreacje jednogłośnie zdecydowało nagrodzić obu młodych muzyków i zaprosić ich na występ w ramach AOI 2015.
 
Sławomir Pezda – ur. w 1988 r., studiował na Akademii Muzycznej w Krakowie w katedrze jazzu i muzyki współczesnej. Często współpracował z big bandami oraz brał udział w wielu warsztatach jazzowych. Po trzech latach studiów postanowił zamienić saksofon altowy na tenorowy. Wówczas zaczął czerpać inspiracje z wielu innych gatunków muzycznych, m. in. rock, punk, muzyka elektroniczna, drum’n’bass, breakcore. Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów takich jak Jazz Juniors, Tarnów Jazz Contest, Krokus Jazz Festival, Klucz do Kariery, Novum Jazz Festival, Baszta Jazz Festival, Art Of Improvisation, zarówno jako solista, jak i członek zespołów. Obecnie współtworzy takie zespoły jak: PeGaPoFo, Pezda/Gawęda Duo, Cracow Jazz Collective, Silberman New Sextet oraz autorski projekt The Flash!
 
Thomas Kolarczyk – ur. w Krefeld w Niemczech, w 1989. W 2007 roku wygrał konkurs 'Jugend Musiziert' z najwyższą możliwą notą, a dwa lata później zaczął studiować w Jazz Institut Berlin, gdzie uczy się u m.in. Marca Muellbauera, Grega Cohena, Chrisa Dahlgrena, Davida Friedmanna, Kurta Rosenwinkela. Jest aktywny na berlińskiej scenie jazzowej, gra również w zespołach popowych i klasycznych orkiestrach. Jako członek Golden Tapir Group został finalistą prestiżowego polskiego konkursu 'Jazz nad Odrą' oraz zwycięzcą konkursu Kreacje AOI 2014. Thomas koncertował w Niemczech, Polsce, Włoszech, Szwajcarii, USA, Chinach i Rosji. Obecnie aktywny w takich składach jak: Tone Raw, The Somnambulist, Tokai.
 
Jakub Janicki - ur. 06 lutego 1989 w Bydgoszczy. Od najmłodszych lat miał okazję grać z wieloma muzykami odbywającymi próby w bydgoskim klubie „MÓZG”. W roku 2008 został studentem Akademii Muzycznej w Krakowie. Swoje korzenie znajduje w tradycyjnej muzyce perkusyjnej, klasycznej i improwizowanej, jednak uprawia także inne gatunki muzyczne. Współpracował m.in. z takimi muzykami jak Wojtek Mazolewski czy Marek Pospieszalski, grając w składzie Wojtek Mazolewski Quintet.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook