Art of Improvisation Festival - Butcher/Buck/Mayas

Art of Improvisation Festival - Butcher/Buck/Mayas

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów:
    - 20zł

Szczegóły wydarzenia

Art of Improvisation Festival - Butcher, Buck, Mayas

John Butcher – saksofonista, jedna z czołowych postaci awangardy i muzyki improwizowanej w Wielkiej Brytanii. Na jego twórczość składają się zarówno muzyka improwizowana, jak i kompozycje, eksperymentalne wielowarstwowe utwory powstałe przy wykorzystaniu kontrolowanych sprzężeń i różnorodnych, często ekstremalnych technik dźwiękowych. Współpracował z setkami muzyków jak: Derek Bailey, John Tilbury, John Stevens, The EX, Gerry Hemingway, zespół Polwechsel, Gino Robair, Rhodri Davies, Toshi Nakamura, Paul Lovens, Eddie Prevost, Mark Sanders, Christian Marclay, Otomo Yoshihide, Phil Minton, Christian Fennesz czy Andy Moor, Gino Robair, John Edwards, Peter Evans, Fred Frith, Okkyung Lee, Matthew Shipp czy Akio Suzuki. Muzyka Johna Butchera jest bardzo różnorodna stylistycznie, od jazzu i free improv po awangardowe, minimalistyczne, elektroakustyczne brzmienia. Jego dyskografia obejmuje ponad 40 albumów.

Tony Buck – perkusista, gitarzysta, improwizator, twórca video i producent, jeden z najbardziej rozpoznawalnych australijskich muzyków awangardowych. Spośród wielu różnorodnych dokonań artystycznych najsłynniejsze jest jego eksperymentalne trio The Necks. Poza tym koncertował i nagrywał z takimi artystami jak Jon Rose, Nicolas Collins, Tenko, John Zorn, Tom Cora, Phil Minton, Haino, Switchbox, Ne Zhdall, The EX, Clifford Jordan, Ground Zero i inni. W połowie lat 90tych przeniósł się do Europy, gdzie jednymi z ważniejszych projektów były Kletka Red, trasy i nagrania m.in. z The Exiles czy Corchestra.  Obecne projekty Bucka obejmują tak różnorodne składy i style jak berliński Transmit (gitarowy post rock); nowojorskie trio “Glacial” (David Watson i Lee Renaldo); “The Fell Clutch” i wieloletni duet z Axel’em Doerner’em.

Magda Mayas - berlińska pianistka. W swojej twórczości wypracowała techniki wykorzystujące zarówno wnętrze, jak i zewnętrze fortepianu, często eksperymentując, preparując instrument przy pomocy różnych obiektów. Jej muzyka skupia się na teksturze, przypomina linearny, szybko zmieniający się kolaż dźwięków. Poza fortepianem, Mayas wykorzystuje również klawinet – elektryczne pianino z lat 60tych ze strunami i metalowymi kurantami.  Występowała w Europie, USA, Australii i Libanie, współpracowała z wieloma znaczącymi nazwiskami w dziedzinie muzyki improwizowanej: John Butcher, Peter Evans, Annette Krebs, Phill Niblock, Andrea Neumann, Axel Dörner, Thomas Lehn and Tristan Honsinger.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook