Ladies' Jazz Festival: Christine Tobin

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Anna Maria Jopek & Kroke

Teatr Muzyczny, Gdynia

22.01.2018

Maryla Rodowicz Diva Tour 2017/2018 - Częstochowa - gościnnie Łukasz Golec i Paweł Golec

Zmiana daty i miejsca imprezy!

Hala Polonia, Częstochowa, Częstochowa

22.01.2018

Ceny biletów:
    - 110zł, 90zł

Szczegóły wydarzenia

Jak to możliwe, że do tej pory
nie śpiewała na Ladies’ Jazz Festival ?
Zatem nadrabiamy: Christine Tobin wystąpi 12 lipca w Teatrze Muzycznym na jedynym festiwalu dam jazzu.
 
Ta ognista Irlandka ma na swym koncie 10 solowych płyt, 5 zespołowych, wystąpiła gościnnie na kolejnym tuzinie krążków. Gra na fortepianie, komponuje, pisze teksty, śpiewa. W genialny sposób oddała hołd Carole King i jej Tapestry, zachwyciła utworami do wierszy Yeatsa,  ostatni jej album to fenomenalne interpretacje utworów Leonarda Cohena. Tobin właśnie za ten album dostała niedawno na festiwalu w Edynburgu Herald Angels Award i drugą w swojej karierze Parliamentary Jazz Awards. Zresztą tych nagród ma już całą, gęsto zapełnioną półkę nad kominkiem z BBC Jazz Awards i British Composer Award na czele.
Występuje od połowy lat 80tych i aż dziw, że nie dotarła jeszcze do naszego kraju. Tym bardziej miło nam zakomunikować, że Ladies' Jazz Festival nadrabia tę zaległość i z radością przedstawi Państwu tę wspaniałą artystkę.
Christine Tobin łączy na scenie współczesny jazz z folkiem, do śpiewania i występów publicznych pobudziła ją Joni Mitchell, ale sama przyznaje, że wpływ na nią mieli i Betty Smith, i Miles Davies, Olivier Messiaen i wspomniany już Leonard Cohen.
Irlandzcy krytycy napisali, że Tobin znalazła w tych pełnych nostalgii i smutku pieśniach kanadyjskiego barda delikatny promyk nadziei - właśnie tego będziemy oczekiwać od niej 12 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook