Lizard, gość specjalny: Galahad

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów (Bielsko-Biała):
    - 60zl

Ceny biletów (Kraków):
    - 45zł - w przedsprzedaży
    - 60zł - od 1 lipca
    - 75zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Lizard, gość specjalny: Galahad

Gościem specjalnym koncertów z okazji 25 - lecia będzie Galahad - który świętuje w tym roku również okrągłą rocznicę 30 lat na scenie.

LIZARD
Rok 2015 to dla zespołu LIZARD z Bielska - Białej  jubileusz ćwierćwiecza działalności.  Powstanie zespołu datowane jest na rok 1990 roku, ale pierwszy album udało im się wydać dopiero w 1996 roku.  Efekt pracy był jednak piorunujący. Płyta „W galerii Czasu” zatrząsnęła rynkiem progresywnego rocka  do tego stopnia, że już w kolejnym roku Lizard został zaproszony do zagrania koncertu dla 8 tysięcznej widowni w katowickim Spodku przed światową ikoną rocka progresywnego Emerson Lake & Palmer.  Niedługo po tym wydarzeniu zespół zagrał przed kolejną gwiazdą – PORCUPINE TREE.  Lizard stał się stałym bywalcem na scenach całej Europy czego efektem był album koncertowy „Noc żywych Jaszczurów”. Na kolejną płytę musieliśmy czekać aż do 2004r. Zaczął się okres wzmożonej aktywności zespołu który zaowocował kolejnymi studyjnymi wydawnictwami „Psychopulus” (2004), „Tales  From The Artichoke Wood" (2005) oraz „SPAM” (2006).  Kolejny album ukazał się znowu po dłuższym okresie milczenia. „Master & M” ujrzał światło dzienne w 2013 roku i kontynuuje styl zespołu rozpoznawalny od czasów debiutu. Album kipi mnogością pomysłów, jest dziełem bardzo dojrzałym, przemyślanym i wciągającym. Został świetnie przyjęty przez fanów, którzy głośno zaczęli się domagać powrotu Jaszczurów na scenę. Pod koniec 2014 i na początku 2015 roku LIZARD zagrał kilka koncertów, między innymi wystąpił obok legendy polskiego rocka SBB.  Efektem tej aktywności koncertowej jest album live „Destruction And Little Pieces Of Cheese”, gdzie oprócz własnego materiału LIZARD zdecydował się zamieścić własną wersję utworu swoich wielkich mistrzów KING CRIMSON.  „Schizofrenik 21” made In Lizard  wieku wyszedł porywająco!

GALAHAD
Powstał w 1985 roku, jako grupa siedmiu muzyków. Święcący dziś jubileusz 30 lecia zespół wciąż odgrywa kluczowe znaczenie na progresywnym rynku muzycznym. Charakterystycznym rysem twórczości GALAHAD jest różnorodność  wprowadzanych nastrojów oraz silny wokal, górujący nad partiami instrumentalnymi.  W warstwie lirycznej stałym elementem są wątki zaczerpnięte z średniowiecza ewoluujące w kierunku nowych horyzontów progresywnego rocka. Muzyka Brytyjczyków szczególnie bliska fanom zespołów Pendragon, IQ, PALLAS i MARILLION.   Pierwsze trzy płyty „In A Moment of Complete Madness”, „Nothing Is Written” i „Other Crimes and Midemeanours” w rzeczywistości określiły gatunek muzyki, w której porusza się Galahad. Kolejne albumy w sposób naturalny rozwijały styl.  „Sleepers” z 1995 roku dał zespołowi światową popularność, a pochodzący z niej utwór „Julie Anne” stał się wielkim przebojem, również w Polsce, gdzie był jednym z ulubionych utworów Tomasza Beksińskiego i znalazł się na płycie wydanej w ubiegłym roku przez radiową  Trójkę „Beksiński In Memoriam”. Kolejny album  „Following Ghosts” to jedna z najchętniej słuchanych przez fanów płyt, głównie ze względu na niezwykle melodyjną, wręcz marzycielską linię melodyczną. Każdy wrażliwy odbiorca znajdzie w niej swoistą głębię, tę samą, która znamionuje też „Year Zero” niezwykle nowatorski brzmieniowo album z 2002roku. Płyta ta zachwyci wszystkich fanów szeroko pojętego progresywnego rocka. W 2007r pojawia się kolejny znakomity album studyjny „Empires Never Last”. Trasa promująca tą płytę objęła również Polskę, a koncert z katowickiego Teatru Śląskiego został zarejestrowany i wydany na DVD. Niezwykle owocny dla zespołu był rok 2012 kiedy ukazały się dwa albumy: „Euphoria” i „Battle Scars”. Trasa koncertowa promująca wydawnictwa również objęła Polskę, która obok Holandii jest najbardziej wdzięcznym rynkiem dla rocka progresywnego. Z 30 rocznicy istnienia zespół przygotował płytę z nowymi wersjami wielu swoich utworów z przestrzeni tych 30 lat. Tym razem do Polski przyjeżdża na dwa koncerty, specjalnie by wziąć udział w święcie najlepszego polskiego zespołu spod znaku prorocka, bielskiego LIZARD.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook