Ladies' Jazz Festival: Mika Urbaniak

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie

24.01.2018 - 28.01.2018

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie - Kraków

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Sala Filharmonii im. K. Szymanowskiego, …

24.01.2018

Ceny biletów:
    - 110zł, 90zł

Szczegóły wydarzenia

Ladies' Jazz Festival: Mika Urbaniak

Po raz pierwszy na festiwalu wystąpi zaś Mika Urbaniak - ta dziewczyna dziedzicznie obarczona jazzem śpiewa wszystko i śpiewa to fantastycznie. Od kiedy mieszka w Polsce wystąpiła niemal na wszystkich płytach Smolika, ale i ma swoje własne, bardziej swingujące, bliższe rodzinnym tradycjom, bo nie ma szans: musi czasem wystąpić z tatą czy z mamą.

Mika Urbaniak otworzy dziesiątą edycję Ladies' Jazz Festival w Gdyni. Córka gigantów jazzu – Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. W branży muzycznej ceniona za świetny głos  i doskonały flow,   a co  za  tym  idzie  zapraszana  do współpracy przez  największe osobowości polskiej sceny.   Znana ze współpracy z Mieczysławem  Szcześniakiem, Noviką, Grzegorzem Markowskim, O.S.T.R., głos z płyt Smolika, występująca okazjonalnie (co oczywiste) z Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak. Dziewczyna przesiąknięta jazzem na wskroś: miała go w pierwszych hauście wdychanego powietrza  (urodziła się przecież w stolicy jazzu), miała go w kołysankach rodziców, w domu... Na koncertach Mika po prostu czaruje swingiem. 

Ma na swoim koncie dwie świetnie przyjęte płyty solowe (Follow You 2012 i Once in a Lifetime 2014). Możemy na nich usłyszeć wspaniały głos, niemożliwe wyczucie, cudowne rytmy.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook