Ancestor Fest III: Radogost, Netherfell, Othalan, Kryvoda, Aether, Livermorium

Ancestor Fest III: Radogost, Netherfell, Othalan, Kryvoda, Aether, Livermorium

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Golec uOrkiestra - Koncert Kolęd i Pastorałek - Bydgoszcz

Hala Łuczniczka, Bydgoszcz

21.01.2018

Enej - Koncert Kolęd

Wytwórnia, Łódź

21.01.2018

Heart Of Rock Agency zaprasza na drugą edycje ANCESTOR FEST – festiwalu promującego kapele folkmetalowe! Gwiazdą tegorocznej edycji będzie argentyńska grupa SKILTRON!!! Towarzyszyć im będą Black Velvet Band, Time Of Tales, Othalan oraz Baksztag.
Ceny biletów:
    - 20zł - w przedsprzedaży
    - 25zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Ancestor Fest III: RADOGOST, NETHERFELL, OTHALAN, KRYVÓDA, AETHER, LIVERMORIUM

Krakowski Zaścianek zaprasza na Ancestor Fest III - w ramach wydarzenia na scenie Klubu wystąpi aż sześć zespołów reprezentujących szeroko pojęty folk metal: Radogost, Netherfell, Othalan, Kryvóda, Aether oraz Livermorium.

Radogost
Polska folk metalowa formacja Radogost powstała w 2006 roku na Śląsku Cieszyńskim z inicjatywy gitarzysty Łukasza Muschiola oraz perkusisty Łukasza Goszyka i jeszcze w tym samym roku wydała debiutancki album „Dwa hektary żywego lasu”. W latach 2006-2008 zespół przeżywał czas wzmożonej aktywności koncertowej. Grupa występowała między innymi z takimi zespołami, jak: Alkonost czy rosyjska Arkona. Wiele koncertów grupa zagrała za granicą, głównie w Czechach i na Słowacji. W 2008 roku został nagrany także drugi album pod tytułem „W cieniu wielkiego dębu”. Z końcem 2010 roku Mussi postanowił zrezygnować z funkcji wokalisty i skupić się na gitarze. Z kolei funkcję wokalisty powierzono Velesarowi (Marcin Wieczorek), który zajął się także warstwą tekstową nowych utworów Radogosta. W ten sposób, w 2012 roku kapela wydała nowy album „Dark Side of the Forest”, promowany przez teledysk do utworu „Watra”. W 2014 roku, zespół wraca „do korzeni”, chęć, starej sprawdzonej formuły, inicjuje powrót Mussiego na wokal. Radogost w starym składzie, rozpoczyna nagrania nowej płyty. 8 sierpnia 2015 r., podczas III Nocy Folk Metalowej, Radogost wydaje czwarty album – „Dziedzictwo Gór”, jak sami mówią „do tej pory najlepsze co stworzyliśmy”.

Netherfell
Krakowski Netherfell to folk metalowy zespół łączący w swojej muzyce elementy muzyki folkowej (głównie słowiańskiej i celtyckiej) z nowoczesnymi odmianami ciężkiego metalowego grania. Początki istnienia grupy sięgają 2008 roku jednak dopiero rok 2013 przynosi stabilizację składu czego efektem jest wydanie EP "Okryte Zapomnieniem" i liczne koncerty w tym u boku gwiazd sceny folkmetalowej ( m.in Arkona, Alestorm). Do utworu "Mokosz" zrealizowany także został teledysk. W kwietniu 2015 roku zespół wydał własnym nakładem swój pierwszy album długogrający "Między Wschodem a Zachodem" po czym podpisał kontrakt z niemiecką wytwórnią NOIZGATE Records by jej nakładem wydać już oficjalną reedycję płyty pod angielskim tytułem "Between East And West". W 2015 roku zespół intensywnie koncertował grając m.in. dwie długie trasy koncertowe zahaczając o Czechy, Austrię, Słowację i Niemcy, supportował również grupę Ensiferum podczas koncertu w Warszawie. Aktualnie grupa pracuje nad kolejnym albumem długogrającym.

Othalan
Początki folkmetalowego zespołu Othalan sięgają 2013 r. Jesienią 2012 r. zrodziła się idea założenia zespołu, jednak skład udało się skompletować pół roku później. Othalan to grupa siedmiu osób ze Śląska. Grają zarówno elektrycznie, jak i akustycznie. Na unikatowy charakter ich muzyki składają się m.in. whistle, lira korbowa czy obój. W drugiej połowie 2013 r. ukazało się (w wersji elektronicznej) debiutanckie demo pt. „Przedświt”. Othalan supportował m.in. Silent Stream of Godless Elegy, Percivala czy GRAI. W marcu bieżącego roku grupa zaprezentowała singiel Czarnobóg oraz rozpoczęła prace w studiu nad debiutem długogrającym.

Kryvóda
Zespół założony został w Przemyślu w 2011 jako Leverkiros. Pierwszym założeniem było stworzenie death metalowego składu wykorzystującego wiele folklorystycznych wpływów lub bezpośrednio czerpiącego z rodzimego folku z charakterystycznym dla black metalu surowym klimatem. W takim stylu gramy do dziś, od końca 2013 już jako Kryvoda. W tym też okresie wydaliśmy nasze pierwsze i jak na razie jedyne demo Kruki na którym znalazły się cztery utwory. Rolę prowadzącą pełni w zespole sopiłka, a towarzyszy jej klasyczny metalowy skład. W większości wykonujemy własne kompozycje, chociaż w repertuarze mamy także aranżacje pieśni ludowych.

Aether
Nowo powstały zespół z Łodzi grający melodeath/folk. Swoją muzyką chwalą Odyna i starają się przerwać wszechobecną dominację thrashu w rodzimym mieście. Inspirują się takimi kapelami jak Ensiferum czy Wintersun.

Livermorium
Młoda kapela utworzona w Kędzierzynie-Koźlu. Łączy delikatne motywy muzyki ludowej i dawnej z mocnym metalowym brzmieniem, tworząc niepowtarzalny klimat. Inspiracje czerpią z polskiej poezji, słowiańskiej mitologii i wierzeń.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook