Tune & Sjón (SJON)

Tune & Sjón (SJON)

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Anna Maria Jopek & Kroke

Teatr Muzyczny, Gdynia

22.01.2018

Maryla Rodowicz Diva Tour 2017/2018 - Częstochowa - gościnnie Łukasz Golec i Paweł Golec

Zmiana daty i miejsca imprezy!

Hala Polonia, Częstochowa, Częstochowa

22.01.2018

Ceny biletów:
    - 30zł - w przedsprzedaży
    - 35zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Tune & Sjón

"Oczarowała nas kochana, szara Łódź", dlatego tym razem mamy dla Was propozycję koncertu, w trakcie którego wystąpią dwa łódzkie zespoły.

Co łączy obydwa zespoły?
Przede wszystkim niebanalne podejście do muzyki i miasto Łódź, które potrafi oczarować tak jak Oni. Ich muzyka wciąga, ba – niemal „zasysa” słuchacza. Można więc polubić, bądź nie, ale z pewnością nie sposób zostać obojętnym na to, co proponują.


TUNE - polska grupa rockowa, która powstała w 2009 roku w Łodzi.

Dzięki niekonwencjonalnym zestawieniom instrumentalnym oraz stylistycznym, zespół zyskał przychylność krytyków zarówno w Polsce jak i za granicą. Mają na swoim koncie dwie świetnie przyjęte przez odbiorców płyty: „Lucid Moments” (2011), psychodeliczny concept album z charakterystycznie wykorzystywanym akordeonem oraz najnowsze wydawnictwo „Identity” (2014), dzięki któremu zespół wypłynął na szersze wody, zdobył międzynarodowe uznanie i podpisał kontrakt z niemiecką wytwórnią Dust On The Tracks. Tune jest także finalistą IV edycji Must Be The Music. „More” to tytuł singla zapowiadającego kolejną, trzecią już płytę zespołu.

SKŁAD ZESPOŁU:
Adam Hajzer (gitara)
Leszek Swoboda (gitara basowa, wokal)
Piotr Białek (gitara, klawisze)
Wiktor Pogoda (perkusja)
Kuba Krupski Ю (wokal)


SJÓN - nazwa zespołu pochodzi od islandzkiego pisarza i prozaika Sigurjóna Birgira Sigurðssona (ur. 1962 w Reykjavíku) szerzej znanego jako Sjón.

Pierwszym wielkim sukcesem grupy był występ w 2012 r. (po roku jej istnienia) na Open’er Festival oraz trasa koncertowa w UK (Liverpool, Londyn) wraz z zespołem Myslovitz. W kolejnym roku Grupa podbiła publiczność na festiwalu Soundrive w Gdańsku. W styczniu 2014 r., zespół wydał maksi-singla na białym winylu, a w listopadzie 2014 short-album „Human”, będący pierwszą częścią tryptyku „Human Suffer Defeated”. Rok 2015, to zarówno występy na kolejnych festiwalach: AlterFest, Spring Break czy Off Camera International Festival, ale i premiera drugiego short-albumu, pt. „Suffer”. W maju (w dniu premiery), zespół został zaproszony przez Piotra Stelmacha do Offensywa, by ze Studia im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce, zaprezentować na żywo swój materiał. Muzykę Sjón ciężko jednoznacznie przyporządkować do konkretnego gatunku, ale sam zespół określa ją jako alternatywny trance-rock z elementami elektroniki, shoegaze i nowej fali. To intrygujące połączenie gitary, perkusji, klawiszy, instrumentów dętych i psychodelicznego, chłodnego wokalu. Oryginalność utworów Sjón została dostrzeżona przez krytyków muzycznych. Czytelnicy Musicis przyznali EP-ce „Human” najwyższą ocenę (10/10), a sam portal napisał: ”Ich psychodeliczne brzmienie wciąga niczym najlepszy narkotyk, a EP-ki słucha się z niemałą przyjemnością. Z każdym kolejnym odtworzeniem można znaleźć nowe muzyczne smaczki, niuanse, które zaledwie przez sekundę nieuwagi są w stanie umknąć. Te trzy kawałki to mały majstersztyk, coś, czego obecnie brakowało na naszej rodzimej scenie.” (...) ”EP-ka zatytułowana „Human” to gitarowe granie
z najwyższej półki. Przemyślane kompozycje to ich znak rozpoznawczy.”

SKŁAD ZESPOŁU:
Kacper Kaczmarek (wokal, gitara, piano),
Kornix Maiordomus (gitara, backing vocal)
Marcin Powalski (elektronika, gitara, piano)
Toszbar Marekacz (gitara basowa)
Michał Kowalczyk (perkusja, pad)

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook