Ladies' Jazz Festival: Brenda Boykin feat. Club des Belugas

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów:
    - 100zł

Szczegóły wydarzenia

Brenda Boykin featuring Club des Belugas

Brenda Boykin to jedna z najwspanialszych współczesnych amerykańskich artystek jazzowych.  Lee Hildebrand powiedział i niej: „to najbardziej autentyczny twórczy głos tego pokolenia”. Piosenkarka uczestniczyła w wielu słynnych festiwalach jazzowych takich jak Monterey, Umbria czy Montreux, na którym otrzymała nagrodę dla najlepszej wokalistki 2005 roku. Koncertowała we Francji, w Meksyku, w Nowej Zelandii, w Japonii oraz oczywiście wiele razy w USA i Niemczech. Od 2005 roku jest wokalistką „Club des Belugas“.

Club des Belugas to jeden z najlepszych  zespołów Nujazzowych na świecie. Fantastycznie łączą współczesny lounge i Nujazz z brazylijskimi rytmami, swingiem i soulem z lat 50, 60 i 70. Utwory z ich płyt pojawiły się ponad 630 razy na różnego rodzaju kompilacjach takich jak Hotel Costes, Paparazzi czy Brazilelectro,  które sprzedano na świecie w łącznym nakładzie  ponad 4 i pół miliona płyt. Do tego dochodzą płyty, które wydał sam zespół! Kompozycje zespołu zyskują ogromną popularność w przemyśle reklamowym: użyto ich w filmach między innymi marek takich jak Lexus, Jaguar, Honda, Nivea czy LG.

Ta mieszanka to odkrycie Ladies' Jazz Fest dla polskiej publiczności i nasi urokliwi, energetyczni przyjaciele: grupa wystąpiła na LJF 2011, była gwiazdą Ladies' Jazz Tour dając koncerty w innych niż 3M aglomeracjach miejskich naszego kraju. Zaprosiliśmy ich znowu na dziesięciolecie festiwalu. I jesteśmy pewni, że wycisną z nas siódme poty, i że wszyscy, którym dane będzie bawić się z nimi, nie zapomną tego koncertu długo!

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook