Krzyżowa Music: Brahms, Schubert

Krzyżowa Music: Brahms, Schubert

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Maryla Rodowicz Diva Tour 2017/2018 - Opole

Zmiana daty koncertu!

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, Opole

23.01.2018

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie

23.01.2018 - 28.01.2018

Ceny biletów:
    - 15zł - ulgowy
    - 25zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

Koncert wieczorny w Grodziszczu:  Bacewicz, Brahms, Schubert (Krzyżowa-Music)

W programie:
Grażyna Bacewicz: Kwartet na czworo skrzypiec
Johannes Brahms: Trio fortepianowe nr 1 H-dur, op. 8
Franz Schubert: Kwintet fortepianowy A-dur "Pstrąg", op. posth. 114, D. 667

Wśród artystów wykonujących koncert zagrają m.in.:

Viviane Hagner, skrzypce
Dyrektorka artystyczna Krzyżowa-Music należy do najwybitniejszych muzyków swojego pokolenia. Grywała z orkiestrami symfonicznymi w Berlinie, Nowym Jorku i Chicago, a także Orkiestrą Filharmoniczną Izraela i Orkiestrą Symfoniczną Gewandhaus w Lipsku. Jest regularną uczestnicznką Marlboro Music, była rezydentem berlińskiego Schauspielhaus, a także Festiwalu Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Poprzez wspólne występy pozostaje w bliskich relacjach z wieloma innymi uznanymi muzykami naszych czasów.

Denes Varjon, fortepian
Węgierski pianista wyrobił sobie markę jako jedna z najważniejszych osobistości świata muzyki w swoim kraju. Naucza na Akademii im. Franciszka Liszta w Budapeszcie i jest pożądanym gościem niemal wszystkich znaczących orkiestr i festiwali. Uczeń Ferenca Radosa i Györgiego Kurtaga był najmłodszym zwycięzcą konkursu im. Gézego Andy. Várjon jest regularnym uczestnikiem Marlboro Music, a do jego partnerów muzyki kameralnej zaliczają się m.in. Steven Isserlis, Joshua Bell, Heinz Holliger, András Schiff, Carolin Widmann i Radovan Vlatković.

Trio con Brio Copenhagen
Soo-Jin Hong, skrzypce · Soo-Kyung Hong, wiolonczela · Jens Elvekjaer, fortepian
Założone w 1988 r. na Akademii Muzycznej w Wiedniu trio cechuje gra tryskająca radiością, magiczny dialog muzyczny, spójność i techniczna perfekcja. Wielokrotnie nagradzany duński zespół regularnie gości na sławnych sesjach muzyki kameralnej w Azji, Ameryca i Europie. W 2013 r. dziennik Washington Post ocenił trio następująco: „Pochlebne opinie zgadzają się z prawdą. Trio con Brio Copenhagen zdecydowanie zajmuje wysokie miejsce na disiejszej scenie muzycznej”.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Facebook