Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem: Victoria Hanna

Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem: Victoria Hanna

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem

Synagoga Pod Białym Bocianem, Wrocław

Ceny biletów:
    - 25zł - ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci)
    - 35zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem


Artystka wykonująca dziką, aramejską muzykę rap. Starożytne, hebrajskie teksty przedstawia w niecodziennym wydaniu. Poszukuje granic dźwięków czerpiąc przy tym inspiracje z różnych źródeł z całego świata.

Victoria Hanna eksperymentuje, bawi się literami języka hebrajskiego. Przemieszcza się między kolejnymi literami, oswaja je, przez co urzeka oryginalnym podejściem do dźwięku. Porusza się pomiędzy muzyką dawną i współczesną. Czerpie z filozofii, religii i poezji. Wykorzystuje Pieśń nad pieśniami z ksiąg Starego Testamentu, czy też Sefer Jecira - starożytny traktat żydowski traktujący o stworzeniu świata. Przemienia hebrajski alfabet w nietypowe kompozycje muzyki współczesnej. Koncerty Victorii Hanny to wyjątkowe, niecodzienne i hipnotyczne występy.

Victoria urodziła się w jednej z dzielnic Jerozolimy jako córka ortodoksyjnego rabina sefardyjskiego. Kiedy opuściła ortodoksyjne środowisko, odnalazła w sobie potrzebę artystycznej autoekspresji. Studiowała aktorstwo, poznała różnorodne tradycje wokalne, zaczęła występować na festiwalach na całym świecie, odnosząc przy tym sukcesy. Współpracowała również z innymi artystami, wśród których wymienić można chociażby: Balkan Beat Box, Marianę Sadovską czy też Bobby'ego McFerrin'a.

Pierwszy singiel z debiutanckiego albumu zatytułowany jest "Aleph Bet (Hosha'ana)". Został on starannie wyprodukowany przez Tamir Muskat, natomiast teledysk do utworu został wyreżyserowany przez Asaf'a Korman'a. Victoria Hanna wciela się w nim w dwie role: nauczyciela oraz ucznia - są to dwie osobowości, które tkwią głęboko w niej. Wykorzystuje w teledysku także motywy pochodzące z rytuału "Hoshana", który poznała dzięki rabinowi. W zaledwie dwa tygodnie od premiery, klip został obejrzany ponad 150 tysięcy razy oraz zyskał ogromną reakcję w mediach na całym świecie.

Adres do klipu "Aleph Bet (Hosha'ana)" -https://www.youtube.com/watch?v=Bl1epz3tSSA

Na koncertach Victoria Hanna występuje wraz z Assaf Shatil na fortepianie oraz Giori Politi na perkusji i akordeonie.

O festiwalu:
Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem to festiwal złożony z cyklu koncertów artystów z Europy, prezentujących nie tylko bogactwo muzyczne mniejszości narodowych, ale też wpływy muzyki klezmerskiej i folkowej na inne gatunki, takie jak awangarda czy jazz. Podkreślanie wielokulturowości Wrocławia i zawiłych losów historycznych miasta poprzez koncerty ludzi o różnych korzeniach i tradycjach ma szczególne znaczenie w Dzielnicy Czterech Świątyń.

Festiwal Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl) Oficjalny sponsor festiwalu: BNY Mellon (Poland) Sp. z o.o.

Koncert realizowany ze wsparciem Ambasady Izraela.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook