Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem: Duo Wajlu

Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem: Duo Wajlu

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem

Synagoga Pod Białym Bocianem, Wrocław

Ceny biletów:
    - 25zł - ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci)
    - 35zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem


Zespół, który narodził się w 1999 roku, kiedy Katharina Muther dołączyła do Roswithy Dasch. Przez wiele lat duet Duo Wajlu występował na Międzynarodowym Festiwalu "Yiddish Summer Weimar", był także zapraszany na koncerty i festiwale we Lwowie na Ukrainie, w Zanzibarze - Tanzanii, Nowym Jorku, Rydze, Mińsku i Wilnie.

Aktualny program wykonywany na koncertach pochodzi z płyty "Mit a shmeykhl – With a smile", która zawiera piosenki jidysz pochodzące z Europy Wschodniej. Są to utwory o teatralnym charakterze, pieśni miłosne w językach: romskim, rumuńskim, rosyjskim. Piękne, instrumentalnie taneczne melodie w wykonaniu dwóch głosów, jednych skrzypiec i jednego akordeonu.

Katharina Muther urodziła się w Düsseldorfie w Niemczech w 1953 roku. Jest absolwentką Uniwersytetu we Freiburgu, gdzie studiowała język rosyjski oraz muzykę. Odkrywała, poznawała i odkryła swoją miłość pieśni jidysz od kiedy miała 11 lat. Studiowała język jidysz w Volkshochschule we Freiburgu. Występowała w Niemczech jak i poza granicami kraju od początku lat 80. Jej występy odbywały się zarówno solo jak i z zespołami takimi jak - Duo Avierto, Döner. Współpracowała także z Gidonem Horowizem.

Roswitha Dasch urodziła się w Marl w Niemczech w roku 1963. Studiowała grę na skrzypcach oraz wokal. Od roku 1980 zagłębiła się w kulturę i muzykę żydowską. Ma za sobą wieloletnią karierę - wykonywała koncerty z trio Pajkele, zespołem Lewone, czy też z dwoma pianistami - Elke Masino oraz Reginą Neumann.

Więcej informacji oraz możliwość odsłuchania utworów Duo Vajlu: www.wajlu.de

O festiwalu:
Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem to festiwal złożony z cyklu koncertów artystów z Europy, prezentujących nie tylko bogactwo muzyczne mniejszości narodowych, ale też wpływy muzyki klezmerskiej i folkowej na inne gatunki, takie jak awangarda czy jazz. Podkreślanie wielokulturowości Wrocławia i zawiłych losów historycznych miasta poprzez koncerty ludzi o różnych korzeniach i tradycjach ma szczególne znaczenie w Dzielnicy Czterech Świątyń.

Festiwal Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl) Oficjalny sponsor festiwalu: BNY Mellon (Poland) Sp. z o.o.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Facebook