Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem: Świnoga & Świnoga

Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem: Świnoga & Świnoga

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem

Synagoga Pod Białym Bocianem, Wrocław

Ceny biletów:
    - 25zł - ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci)
    - 35zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem


Niezwykli soliści: ojciec z akordeonem, syn z perkusją, połączenie muzyki klasycznej i folk.

Świnoga & Świnoga to projekt ojca z synem. Przedstawiciele dwóch generacji umiejętnie łączą niesamowite zdolności perkusyjne syna z wieloletnim doświadczeniem ojca w grze na akordeonie. Ich występ to unikatowa kombinacja muzyki klasycznej (która nie na co dzień wykonywana jest za pomocą perkusji) oraz muzyki folk. Różnorodność muzyczna, jakiej spodziewać się można na koncercie odzwierciedlać może różnorodność instrumentalną, jak i samych temperamentów muzyków.

Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem to festiwal złożony z cyklu koncertów artystów z Europy, prezentujących nie tylko bogactwo muzyczne mniejszości narodowych, ale też wpływy muzyki klezmerskiej i folkowej na inne gatunki, takie jak awangarda czy jazz. Podkreślanie wielokulturowości Wrocławia i zawiłych losów historycznych miasta poprzez koncerty ludzi o różnych korzeniach i tradycjach ma szczególne znaczenie w Dzielnicy Czterech Świątyń.

W tym roku serdecznie zapraszamy na cykl koncertów festiwalowych w każdą sierpniową niedzielę o godzinie 19:00. Koncerty odbędą się w Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem (ul. Włodkowica 5a, Wrocław).

Festiwal „Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem” jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl) | Oficjalny sponsor festiwalu: BNY Mellon (Poland) Sp. z o.o.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Facebook