Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem: Emose Uhunmwangho

Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem: Emose Uhunmwangho

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem

Synagoga Pod Białym Bocianem, Wrocław

Ceny biletów:
    - 25zł - ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci)
    - 35zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem

Emose Uhunmwangho z muzykami (Polska)

Artystka znana z Teatru Muzycznego Capitol i jej arażancje piosenek Billy Holiday oraz polskiego folku.

Artystka o koncercie: „Będzie to muzyczno-eklektyczna wariacja tego co nam w duszy gra. Będzie można usłyszeć między innymi muzykę jazzową ale przeciśniętą – że tak się wyrażę – przez nasze dusze, więc pojawi się np. brzmienie bardziej etniczne, ludowe, niż jazzowe jako takie. Pojawi się muzyka ludowa, a nawet znane utwory muzyki rozrywkowej, również w zupełnie nowych aranżacjach, dalece różniących się od oryginału. Oczywiście nie ze względu na brak szacunku dla kompozytorów tych utworów, a właśnie przez szacunek i niemożność doścignięcia ideału oraz przez pryzmat indywidualnego odczuwania muzyki i związanych z nią emocji.”

Emose Uhunmwangho – śpiew
Ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.  Od 2009 roku związana z Teatrem Muzycznym Capitol.
Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem to festiwal złożony z cyklu koncertów artystów z Europy, prezentujących nie tylko bogactwo muzyczne mniejszości narodowych, ale też wpływy muzyki klezmerskiej i folkowej na inne gatunki, takie jak awangarda czy jazz. Podkreślanie wielokulturowości Wrocławia i zawiłych losów historycznych miasta poprzez koncerty ludzi o różnych korzeniach i tradycjach ma szczególne znaczenie w Dzielnicy Czterech Świątyń.

W tym roku serdecznie zapraszamy na cykl koncertów festiwalowych w każdą sierpniową niedzielę o godzinie 19:00. Koncerty odbędą się w Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem (ul. Włodkowica 5a, Wrocław).
Festiwal „Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem” jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl) | Oficjalny sponsor festiwalu: BNY Mellon (Poland) Sp. z o.o.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook