10. Silesian Jazz Festival - Common Bond

10. Silesian Jazz Festival - Common Bond

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Anna Maria Jopek & Kroke

Teatr Muzyczny, Gdynia

22.01.2018

Maryla Rodowicz Diva Tour 2017/2018 - Częstochowa - gościnnie Łukasz Golec i Paweł Golec

Zmiana daty i miejsca imprezy!

Hala Polonia, Częstochowa, Częstochowa

22.01.2018

Ceny biletów:
    - 30zł - normalny
    - 20zł - ulgowy

Szczegóły wydarzenia

10. Silesian Jazz Festival
 
Silesian Jazz Festival to jedno z najważniejszych wydarzeń na muzycznej mapie Polski. Przez siedem edycji odbywał się na wiosnę. Wychodząc od formuły Dni Otwartych, w czasie których prezentowano dokonania studentów i absolwentów Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, stworzono Festiwal, o którym z uznaniem wypowiadają się zarówno profesjonalni krytycy, jak i publiczność.


„Jazz World Fusion”
COMMON BOND / ORKIESTRA NAXOS
23.10.2015 / godz.18.00
Sala koncertowa Centrum Kultury Katowice, plac Sejmu Śl. 2 Katowice

Common Bond - izraelski ensemble z Tel Avivu wykonuje oryginalną muzykę inspirowaną motywami z Bałkanów, Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej. Członkowie zespołu pochodzą z różnych środowisk muzycznych: od muzyki klasycznej, poprzez jazz do rocka i muzyki etnicznej, posiadają własny styl i doświadczenie, a tym co ich łączy jest „czysta miłość do muzyki”.

Kobi Shefi – gitara
Roni Zadik – perkusja
Chen Meir – instrumenty perkusyjne
Naama Levy – wokal
Zur Bn Zeev – kontrabas
Omer Rizi – fortepian

Orkiestra Naxos to polska odpowiedź na coraz popularniejszy na świecie nurt muzyczny łączący kultury i gatunki muzyczne: muzykę grecką i arabską z funky i muzyką klasyczną, elementami jazzu i muzyką żydowską. Autorem NAXOS jest MILO KURTIS – współzałożyciel Maanamu, członek Osjan, Izraela, Voo Voo i innych kultowych, polskich zespołów. Wspólnie z Konstantym Joriadisem stworzył w 2012 roku orkiestrę skupiającą wybitnych artystów z Syrii, Jemenu, Grecji, Izraela i Polski. Efektem było wydanie przez Warner Music debiutu płytowego Naxos – PODRÓŻ DOOKOŁA MÓZGU i koncert premierowy w Studio im Agnieszki Osieckiej Programu III Polskiego Radia. Orkiestra NAXOS koncertuje w 9-osobowym składzie. Artyści są ubrani na czarno, Milo w białej, arabskiej galabii. Elementy wizualne towarzyszące koncertowi powodują, że występ tej Orkiestry to prawdziwy muzyczny spektakl, który na długo pozostaje w pamięci.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook