10. Silesian Jazz Festival - Vehemence Quartet, Szymon Mika Quartet

10. Silesian Jazz Festival - Vehemence Quartet, Szymon Mika Quartet

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Maryla Rodowicz Diva Tour 2017/2018 - Opole

Zmiana daty koncertu!

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, Opole

23.01.2018

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie

23.01.2018 - 28.01.2018

Ceny biletów:
    - 30zł - normalny
    - 20zł - ulgowy

Szczegóły wydarzenia

10. Silesian Jazz Festival
 
Silesian Jazz Festival to jedno z najważniejszych wydarzeń na muzycznej mapie Polski. Przez siedem edycji odbywał się na wiosnę. Wychodząc od formuły Dni Otwartych, w czasie których prezentowano dokonania studentów i absolwentów Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, stworzono Festiwal, o którym z uznaniem wypowiadają się zarówno profesjonalni krytycy, jak i publiczność.


“Nowe Odkrycia”
VEHEMENCE Quartet / SZYMON MIKA Quartet / TRJAN
24.10.2015 / godz. 18.00
Sala koncertowa Centrum Kultury Katowice, plac Sejmu Śl. 2 Katowice

VEHEMENCE QUARTET
Laureaci Grand Prix na Tarnów International Azoty Jazz Contest 2014 orazGrand Prix 51. Jazz nad Odrą 2015; jak sama nazwa wskazuje (vehemence – łac. gwałtowność); prezentują muzykę żywiołową i pełną spontaniczności. Wyjątkowe i jednolite brzmienie frontmanów – WOJCIECHA LICHTAŃSKIEGO i MATEUSZA ŚLIWY – w połączeniu z nadzwyczaj energiczną sekcją rytmiczną – sprawiają, że zespół brzmi niezwykle unikatowo, wprowadza słuchacza w rodzaj muzycznego transu, zaprasza do wspólnej podróży. Kwartet prezentuje autorski program podany przez już utytułowanych muzyków młodego pokolenia, którzy mają na koncie współpracę z takimi postaciami jak: Randy Brecker, Janusz Muniak, Piotr Wojtasik, Grzegorz Nagórski czy Jacek Kochan.

Wojciech Lichtański – saksofon altowy
Mateusz Śliwa – saksofon tenorowy
Alan Wykpisz – kontrabas
Szymon Madej – perkusja


SZYMON MIKA QUARTET
Czwórka utalentowanych muzyków młodego pokolenia, którzy wierzą „w popyt na jazz” oraz „w sugestywne melodie” i dlatego taki jasno brzmiący tytuł postanowili nadać swej debiutanckiej płycie: POPYT właśnie. Jak twierdzą, „muzyka powinna być „długodystansowa” – przetrwać upływ czasu i zmieniające się mody”. Muzykę grupy wyróżnia siła współbrzmienia, prawdziwe zespołowe granie oraz dwie wielkie indywidualności twórcze: obsypywany nagrodami na festiwalach jazzowych w Polsce i na świecie, lider i założyciel grupy – gitarzysta SZYMON MIKA, oraz kompozytor i pianista MATEUSZ PAŁKA. Kwartet powstał jesienią 2012 roku w Krakowie. Muzyka grana przez kwartet jest inspirowana przez współczesną scenę amerykańską i europejską; to mieszanina własnych kompozycji, improwizacji, standardów jazzowych.

Mateusz Pałka – fortepian
Szymon Mika – gitara
Alan Wykpisz – kontrabas
Grzegorz Masłowski – perkusja


TRJAN
Najnowszy projekt JANA SMOCZYŃSKIEGO – pianisty, kompozytora, aranżera i producenta muzycznego znanego na muzycznej scenie jazzowej za sprawą formacji swego młodszego brata: Mateusz Smoczyński Quintet, współpracy z URSZULĄ DUDZIAK, KayahTransoriental Orchestra oraz autorskiego projektu Smoke & The Smokes. W 2004 roku, artysta stworzył własne, profesjonalne studio nagraniowe oraz wydawnictwo płytowe – Tokarnia Music Production. W 2014, został nominowany do nagrody FRYDERYK w kategorii Artysta jazzowy roku.

Jan Smoczyński – fortepian
Michał Barański – kontrabas
Jan Młynarski – perkusja

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook