10. Silesian Jazz Festival - Zbigniew Namysłowski Quintet

10. Silesian Jazz Festival - Zbigniew Namysłowski Quintet

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Filharmonia Dowcipu i Waldemar Malicki - Klasyka z Fortepianem Plus

Opera i Filharmonia Podlaska, Białystok

16.01.2018 - 16.01.2018

Ceny biletów:
    - 30zł - normalny
    - 20zł - ulgowy

Szczegóły wydarzenia

10. Silesian Jazz Festival
 
Silesian Jazz Festival to jedno z najważniejszych wydarzeń na muzycznej mapie Polski. Przez siedem edycji odbywał się na wiosnę. Wychodząc od formuły Dni Otwartych, w czasie których prezentowano dokonania studentów i absolwentów Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, stworzono Festiwal, o którym z uznaniem wypowiadają się zarówno profesjonalni krytycy, jak i publiczność.


“Jazz Classical Fusion”
JAZZ SYMPHONY Paweł Tomaszewski na zlecenie Centrum Kultury Katowice PRAPREMIERA!
ZBIGNIEW NAMYSŁOWSKI Quintet
25.10.2015 / godz. 18.00
Sala koncertowa Centrum Kultury Katowice, plac Sejmu Śl. 2 Katowice

PAWEŁ TOMASZEWSKI
Polski kompozytor, pianista i aranżer. Ukończył studia muzyczne w zakresie kompozycji i aranżacji oraz fortepianu na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Podczas studiów uformował własny zespół jazzowy Tomaszewski Trio z Andrzejem Święsem (kontrabas) oraz Pawłem Dobrowolskim (perkusja). Jest laureatem nagrody indywidualnej dwóch edycji festiwalu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu (2003 i 2004), zdobył również wiele nagród ze swoim zespołem Tomaszewski Trio. W 2009 roku uczestniczył jako pianista w nagraniu płyty Kwartetu Grzegorza Nagórskiego, która otrzymała prestiżową nagrodę – Fryderyk 2009 za Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku. Dwie płyty z jego udziałem były nominowane do nagrody Fryderyki 2012: Grzegorz Nagorski Quartet Over and Over w kategorii Jazzowy Album Roku oraz Marta Król The First Look w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku. Komponuje głównie na potrzeby swoich projektów autorskich. Jako aranżer współpracował z Jarosławem Śmietaną i Orkiestrą
Filharmonii Krakowskiej i wieloma innymi.

Dofinansowano ze środków MKiDN


ZBIGNIEW NAMYSŁOWSKI QUINTET
Legenda polskiego jazzu i jeden z nielicznych polskich muzyków jazzowych, którzy kultywują muzyczną kulturę i tradycję swego kraju. Na repertuar jego kwintetu składają się utwory o charakterze etniczno-jazzowym. Są to zarówno kompozycje oparte na polskich tańcach ludowych – oberku, kujawiaku, krakowiaku, z charakterystycznym wyraźnym wpływem muzyki góralskiej, jak i melodie świadczące o zainteresowaniu muzyką etniczą spoza granic Polski. W niektórych kompozycjach słychać wpływy arabskie i hiszpańskie. Wszystkie utwory, grane przez zespół złożony z czołowych polskich jazzmanów, są oryginalnymi kompozycjami lidera.

Zbigniew Namysłowski – saksofony altowy, sopranowy i sopranino
Jacek Namysłowski – puzon, tuba
Grzegorz Tarwid – fortepian
Paweł Pszczoła Puszczało – kontrabas
Grzegorz Grzyb – perkusja

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook