All Improvviso - Michele Claude i grupa Aromates

All Improvviso - Michele Claude i grupa Aromates

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 45zł

Szczegóły wydarzenia

Partage Michèle Claude i grupa Aromates

Wystąpią:
Michèle Claude (kierownictwo muzyczne, instrument perkusyjne)
Isabelle Duval (flety)
Jean-Baptiste Frugier (skrzypce)
Jean-Lou Descamps (skrzypce średniowieczne i altówka)
Francoise Enock (skrzypce średniowieczne, lutnia, viola da gamba)
Julien Blanchard (kontrabas)
Freddy Eichelberger  (klawesyn)

Ich styl jest unikalny i delikatny, stanowi radosne połączenie obu tradycji: średniowiecznej muzyki Zachodu i muzyki Orientu. – Jacques Amblard, „Le Monde de la Musique”

Michèle Claude łączy w niecodzienny sposób różne style muzyki świata, jazz, muzykę barokową oraz współczesną. Regularnie jako perkusistka wystepuje z uznanymi grupami I muzykami takimi jak: Jordi Savall, Le Poeme Harmonique (Vincent Dumestre), L’Arpegiatta (Christina Pluhar), Philippe Jaroussky. Artystka grała także w dużych orkiestrach barokowych i zespołach wykonujących World Music. Jako kompozytorka tworzy muzykę dla teatru, baletu, orkiestr i zespołów jazzowych. Projekt prezentowany w Gliwicach pochodzi z płyty Partage. Michele Claude wraz jej muzykami z grupy Aromates: Isabelle Duval, Jean-Baptiste Frugier, Jean-Lou Descamps, Françoise Enock, Julien Blanchard, Elizabeth Seitz, Freddy Eichelberger, stworzyła pomost pomiędzy muzyczną tradycją a nowoczesnością, kompozycją i improwizacją, Orientem i Światem Zachodu. Wszyscy muzycy, których usłyszymy w Gliwicach, są wykształceni w muzyce klasycznej, ale z powodzeniem wydobywają z przeróżnych instrumentów dźwięki muzyki średniowiecznej, barokowej, kubańskiej  i jazzowej.

Mowash’shah, mauretański wiersz z IX wieku, pochodzący z Andaluzji  koegzystował z ówczesną muzyką i tematyką twórczości średniowiecznych trubadurów. Kierowana tym niezwykłym zbiegiem kultur Michele Claude wybrała kilka średniowiecznych melodii i rozbudowała swój projekt o dźwięki pojawiające się w Hiszpanii poprzez wieki.  Aranżując utwory muzyczne artystka czerpała z improwizacyjnego stylu muzyków z dawnych czasów, którzy dzięki ustnym przekazom uchronili muzykę od zapomnienia. W projekcie Partage muzycy Aromates interpretuje melodie Andaluzji pochodzące z tradycyjnych przekazów, i wyrusza w podróż poprzez dziesięć wieków tworząc mieszankę flamenco, muzyki orientalnej, sefardyjskiej, argentyńskiej i kubańskiej.

Teksty i zdjęcia artystów stanowią własność agencji artystycznych i/lub samych muzyków.
Tłumaczenie z języka angielskiego: Paweł Ciepliński. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook