Shining

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Andrzej Piaseczny - 25 Tour - Kraków

ICE Kraków Congress Centre, Kraków

12.12.2017

ACTUS HUMANUS: MARTYNA PASTUSZKA / MARCIN ŚWIĄTKIEWICZ

Ratusz Staromiejski, Gdańsk, Gdańsk

13.12.2017

Agencje Go Ahead, P.W. Events i Knock Out Productions zapraszają na trzy koncerty norweskiej grupy Shining! Muzyków zobaczyć będzie można tej jesieni w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Wystąpią: 1 listopada w krakowskiej Fabryce, 2 listopada w warszawskiej Hydrozagadce i 3 listopada we wrocławskim Liverpoolu.
Ceny biletów (Wrocław, Warszawa):
    - 70zł - w przedsprzedaży
    - 75zł - w dniu imprezy

Ceny biletów (Kraków):
    - 65zł - w przedsprzedaży
    - 75zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Shining

Knock Out Productions, PW Events oraz GoAhead z przyjemnością prezentują koncerty jednego z najoryginalniejszych zespołów metalowych w Europie, zespołu Shining. Wydarzenia te odbędą się: 1.11 (Kraków, Fabryka). 2.11 (Warszawa, Hydrozagadka), 3.11 (Wrocław, Liverpool). Jak by tego było mało Shining zdecydowało, że w roli bezpośredniego supportu zobaczymy zespół Caligula’s Horse, a dodatkowo zagra norweski Jack Dalton.


SHINING (Norwegia) metal awangardowy:
O nich można napisać bardzo dużo. Bo rezydujący w Oslo Shining to zespół, po którym można zawsze spodziewać się czegoś niespodziewanego. Dowód? Proszę bardzo. W najdłuższy dzień 2015 roku, czyli przesilenie czerwcowe, 21 czerwca, Jørgen Munkeby, Håkon Sagen, Eirik Tovsrud Knutsen i Tobias Ørnes Andersen zagrali koncert na wysokiej na ponad 700 metrów skale, mając dosłownie parę metrów za sobą przepaść. Są zapisy wideo z tego wydarzenia. Jeśli ktoś ma lęk wysokości, przestrzeni, może lepiej, żeby nie oglądał… A zagrali, jak zwykle, genialnie! Shining słynie z paru rzeczy, w tym z kapitalnych koncertów.
Kapela Jørgena Munkeby'ego gościła u nas niejednokrotnie i zawsze przyjmowana była entuzjastycznie. Najwyraźniej genialnie zwariowana muzyka Norwegów, w której są i black metal, i free jazz, i fusion, i elementy progmetalowe oraz różnorakie eksperymenty dźwiękowe, idealnie trafia w gusta, zwariowanych przecież, Polaków.
Shining wysoko cenią w Norwegii. Kilka lat temu dostali w ojczyźnie muzyczne stypendium od panelu ekspertów, składającego się z muzyków A-Ha, tak, tego od "Take On Me". Norweska formacja ma na koncie sześć albumów, w tym arcydzieło "Blackjazz" (pierwsza dziesiątka notowań płyt w krainie fiordów), a także "One On One", który to album wciąż promuje. Ale spokojnie, na koncercie nie zabraknie kompozycji z wcześniejszych płyt.


CALIGULA’S HORSE (Australia) progresywny rock
http://www.facebook.com/caligulashorseband
http://www.caligulashorse.com/
Caligula’s Horse, A Gift To Afterthought: http://youtu.be/bVvOPSupIsg


JACK DALTON (Norwegia) hardcore/rock
http://www.facebook.com/jackdaltonband
http://www.indierecordings.no/jackdalton
Jack Dalton, Inherit Repetition: http://youtu.be/nFEiYEceiFM

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook